Marec

Čaj o piatej v SNG/ Tančiareň s Jurajom Komorom

26.3. 2019  17:00 

Cafe Berlinka Budova SNG, Námestie Ľ. Štúra Bratislava.

Vstup voľný

 „Čaj o piatej“ pre aktívnych seniorov, ktoré pravidelne organizuje STÁLE DOBRÍ n.o. v spolupráci so SNG, opäť ako pozvanie do tanca.

Apríl prinesie zábavný večer Radosť byť seniorom 

14. apríl 2019 o 16:00

Hotel Carlton Bratislava

VIAC INFO

Nezisková organizácia STÁLE DOBRÍ pozýva Bratislavčanov v najlepšom veku na ďalší zo série zábavných večerov RADOSŤ BYŤ SENIOROM. V elegantnom prostredí hotela Carlton ich v nedeľu, 14. apríla o 16.00 hod., čaká program s atraktívnymi hosťami a užitočnými informáciami. Večer moderuje ambasádorka podujatia Iveta Malachovská.

Program otvorí prednáška MUDr. Viliama Dobiáša, dlhoročného prezidenta Slovenského Červeného kríža, uznávaného odborníka v oblasti medicíny a záchranárstva. Módna žurnalistka Dana Lapšanská sa podelí o rady ako jednoducho a s nápadom vytvoriť zo starého oblečenia nové módne a praktické kúsky. Nezostane však len pri slovách, predstaví aj originálnu kolekciu z prešitého oblečenia. Za ňou stojí štýlový second hand NOSENE, ktorý z predaja noseného oblečenia pomáha obetiam domáceho násilia. Čo s hodnotným starožitným predmetom, ktorý máte doma, alebo ako získať vysnívanú starožitnosť do svojej zbierky, poradí historik umenia Július Barczi. Porozpráva o aukciách umeleckých diel a starožitností a priblíži aj spoluprácu s filmármi pri historických produkciách.

Večer pre seniorov vyvrcholí talk show „Na slovíčko“. Na pár slov sa tento raz zastaví scenáristka, režisérka a spisovateľka Mariana Čengel-Solčanská, autorka aktuálneho knižného hitu Generál M. R. Štefánik, režisérka filmu Únos, či Legenda o Cypriánovi. Spoločnosť jej bude robiť hokejová legenda Jožko Golonka. „Večer ponúka príjemné ľudské prepojenia, zážitky, silné príbehy. Témy sme vyberali tak, aby zaujali a okrem zábavy priniesli aj využiteľné informácie,“ približuje koncept večera jeho autorka Soňa Deglovičová.

Zábavný program RADOSŤ BYŤ SENIOROM šíri posolstvo organizátora, že hoci seniori nie sú najmladší, sú STÁLE DOBRÍ. Pre aktívnych seniorov pripravujú kultúrne, vzdelávacie a športové aktivity. Z bohatej ponuky si veľkú popularitu získala „Tančiareň“, či literárne a hudobné večery v Berlinke. Vyhľadávanými sú aj komentované prehliadky aktuálnych výstav v Slovenskej národnej galérii, prehliadky mesta s výkladom, ale aj poznávacie vychádzky do prírody a populárny nordic walking. V spolupráci s Domom Quo Vadis organizuje pravidelné prednášky lekárov a iných odborníkov na rôzne užitočné témy týkajúce sa seniorov.

Viac sa dozviete na: STÁLE DOBRÍ

Zmena programu vyhradená.

 AKTÍVNE STREDY

Petanque

Každá streda 9:00

Kuchajda, Nové mesto, Bratislava

VSTUP VOĽNÝ

PRE SENIOROV – SPOZNÁVANIE PRÍRODY V OKOLÍ BRATISLAVY

Každá streda o 10:00

Vezmite športové paličky a poďte s nami na aktívnu prechádzku.
Ak paličky nemáte, príďte určite aj tak, ak sa Vám žiada spoločnosť a čerstvý vzduch!
Rozhodli sme sa, že prechádzky budú pravidelne a to každú STREDU o 10:00, vždy sa na prechádzke dohodne, kde bude ďalšia prechádzka. S otázkami sa môžete obrátiť samozrejme na nás, ale aj pani Martu Bystriansku, ktorá nás inšpirovala a bude tieto prechádzky koordinovať spolu s nami.

Predpokladané ukončenie: 24. 4. 2019
Zmena programu vyhradená

Miesto: Zraz pred bývalou Vojenskou nemocnicou, Železná studnička, Bratislava
Treba so sebou vziať palice (Nordic walkingové, trackingové), vodu na pitie a treba sa obliecť aj obuť pohodlne, športovo, prípadne aj pláštenku, alebo pršiplášť, ak by bol dážď.

VSTUP VOĽNÝ

Naše predchádzajúce akcie

 Stale-dobri-tanciaren-akcie-bratislava

VSTUP VOĽNÝ

 

 

Viac info

Seniori pozor, Stále dobrí budú v septembri opäť rozdávať radosť

 

Očakávané interaktívne popoludnie pre Bratislavčanov v najlepšom veku Radosť byť seniorom sa blíži. Nezisková organizácia STÁLE DOBRÍ už 23. septembra o 16.00 hod. v hoteli Carlton privíta aktívnych seniorov. Opäť pripravila zaujímavý program, v ktorom seniori nájdu cenné informácie a praktické rady a stretnú sa so svojimi známymi a priateľmi. „Septembrové podujatie nadviaže na úspešnú aprílovú premiéru, ktorá si našich seniorov získala a tešila sa vysokej návštevnosti. Pripravili sme zaujímavý program plný užitočných rád, zábavy, ale aj informácií kde a ako tráviť zmysluplne voľný čas. A, samozrejme, opäť sme pripravili talk show so známymi  osobnosťami,“ približuje septembrovú akciu projektová manažérka Soňa Deglovičová.

A na čo sa môžete tešiť? Známy a vyhľadávaný športový lekár Pavel Malovič poskytne informácie ako sa športom a zdravým pohybom udržiavať v kondícii. Dozviete sa niečo aj o Nordic walkingu, ktorému sa začína venovať čoraz viac seniorov. Informácie ako na chôdzu s „paličkami“ a ako nám prospieva tento druh pohybu, získate od predsedníčky Slovenskej asociácie Nordic walkingu Lucie Okoličányovej. Pani Beáta Husová z Múzea mesta Bratislava bude informovať o akciách múzea a o špeciálnom programe, ktorý organizuje pri príležitosti 150. výročia jeho založenia. Tí, ktorí budú mať záujem o rozšírenie svojich vedomostí v rôznych zaujímavých odboroch budú sa môcť priamo na mieste nielen informovať, ale aj prihlásiť do populárnej univerzity tretieho veku.

Povestnou čerešničkou na šľahačke bude večerná talk show „Na slovíčko“. Tento raz sa na slovíčko zastaví aj Norika Beňačková. Šarmantná hlásateľka sa s nami podelí o svoje životné príbehy a skúsenosti. Jedinečnú atmosféru umocní harfový koncert v podaní  absolventa Viedenskej univerzity v hre na harfu a úspešného sólistu ale aj člena významných hudobných telies Michala Matejčíka. Programom bude sprevádzať Iveta Malachovská, ktorá je ambasádorkou podujatia. „Srdečne pozývam všetkých aktívnych a iniciatívnych seniorov užiť si spolu s nami pohodové a inšpiratívne popoludnie. Príďte si v sprievode svojich blízkych oddýchnuť, zabaviť sa, či  načerpať cenné rady. Alebo využiť príležitosť stretnúť sa s priateľmi a povedať si, ako radi sa vidíte,“ pozýva Iveta Malachovská.

Aprílová talk show Na slovíčko privítala hlásateľku Adu Strakovú, speváčku Marcelu Laiferovú a obľúbeného herca Ferka Kovára. Všetci traja sa vyjadrili, že čas strávený s vami bol veľmi príjemný a radi si večer v budúcnosti zopakujú.
Spolu sme si užili atraktívny program s populárnymi osobnosťami, odbornými prednáškami o zdraví, osobnostnom rozvoji, ale aj medzigeneračných vzťahoch, či umení. Svojim srdečným úsmevom a vždy dobrou náladou sa o príjemnú atmosféru postarala ambasádorka podujatia Ivetka Malachovská.

Nezisková organizácia STÁLE DOBRÍ dlhodobo pripravuje pre bratislavských seniorov pestrý zoznam podujatí. Spája ľudí nad 60 rokov, ktorí vnímajú svoj vek pozitívne a chcú byť aktívni aj v dôchodkovom veku. Vytvára priestor pre ich voľný čas a pravidelne pre nich pripravuje kultúrne, športové, vzdelávacie a spoločenské akcie. Medzi najobľúbenejšie patrí Tančiareň, literárne, či hudobné večery. Vyhľadávanými sú aj komentované prehliadky výstav v Slovenskej národnej galérii, prehliadky mesta s výkladom, či poznávacie vychádzky do prírody. V spolupráci s Domom Quo Vadis organizuje aj pravidelné prednášky lekárov a iných odborníkov na rôzne užitočné témy týkajúce sa seniorov.

Viac info

Zmena programu je vyhradená.

Plné znenie informácie – Seniori pozor