VSTUP VOĽNÝ

 

Prednáška: Koenzým Q10 – zdroj energie a kvality života

11. 12. 2018 15:15

Dom Quo Vadis, Hurbanovo námestie 1, Bratislava

Prof. RNDr. Anna Gvozdjáková, DrSc

Dozvieme sa aká je funkcia koenzýmu Q10 (CoQ10) v ľudskom organizme a ako sa prejavuje jeho nedostatok.

VSTUP VOĽNÝ

 

Adventné stretnutie s etnologičkou Katkou Nádaskou
13.12.2018 o 15:30

Ekonomická univerzita v Bratislave miestnosť C1.09, Dolnozemská cesta 1

Vstup „hrsť“ vianočných dobrôt

V predvianočnej atmosfére sa porozprávame o zvykoch a tradíciách najkrajších sviatkov roka.

STÁLE DOBRÍ v spolupráci s Ekonomickou Univerzitou/ Univerzitou tretieho veku si pre Vás pripravili zaujímavé predvianočné stretnutie, kde si vo vianočnej atmosfére budeme hovoriť o zvykoch, tradíciách týchto najkrajších sviatkov roka so známou etnologičkou Katarínou Nádaskou. Vstup ,,Za hrsť“ vianočných koláčikov, pitný režim zabezpečený.

 

Petanque

Každá streda 9:00

Kuchajda, Nové mesto, Bratislava

VSTUP VOĽNÝ

PRE SENIOROV – SPOZNÁVANIE PRÍRODY V OKOLÍ BRATISLAVY

Každá streda 10:00

Vezmite športové paličky a poďte s nami na aktívnu prechádzku.
Ak paličky nemáte, príďte určite aj tak, ak sa Vám žiada spoločnosť a čerstvý vzduch!
Rozhodli sme sa, že prechádzky budú pravidelne a to každú STREDU o 10:00, vždy sa na prechádzke dohodne, kde bude ďalšia prechádzka. S otázkami sa môžete obrátiť samozrejme na nás, ale aj pani Martu Bystriansku, ktorá nás inšpirovala a bude tieto prechádzky koordinovať spolu s nami.

Prvá prechádzka:
Dátum: 12. 12. 2018
Čas: 10:00
Predpokladané ukončenie: 24. 4. 2019
Zmena programu vyhradená

Miesto: Zraz pred bývalou Vojenskou nemocnicou, Železná studnička, Bratislava
Treba so sebou vziať palice (Nordic walkingové, trackingové), vodu na pitie a treba sa obliecť aj obuť pohodlne, športovo, prípadne aj pláštenku, alebo pršiplášť, ak by bol dážď.

 

Naše predchádzajúce akcie

 Stale-dobri-tanciaren-akcie-bratislava

VSTUP VOĽNÝ

 

 

Viac info

Seniori pozor, Stále dobrí budú v septembri opäť rozdávať radosť

 

Očakávané interaktívne popoludnie pre Bratislavčanov v najlepšom veku Radosť byť seniorom sa blíži. Nezisková organizácia STÁLE DOBRÍ už 23. septembra o 16.00 hod. v hoteli Carlton privíta aktívnych seniorov. Opäť pripravila zaujímavý program, v ktorom seniori nájdu cenné informácie a praktické rady a stretnú sa so svojimi známymi a priateľmi. „Septembrové podujatie nadviaže na úspešnú aprílovú premiéru, ktorá si našich seniorov získala a tešila sa vysokej návštevnosti. Pripravili sme zaujímavý program plný užitočných rád, zábavy, ale aj informácií kde a ako tráviť zmysluplne voľný čas. A, samozrejme, opäť sme pripravili talk show so známymi  osobnosťami,“ približuje septembrovú akciu projektová manažérka Soňa Deglovičová.

A na čo sa môžete tešiť? Známy a vyhľadávaný športový lekár Pavel Malovič poskytne informácie ako sa športom a zdravým pohybom udržiavať v kondícii. Dozviete sa niečo aj o Nordic walkingu, ktorému sa začína venovať čoraz viac seniorov. Informácie ako na chôdzu s „paličkami“ a ako nám prospieva tento druh pohybu, získate od predsedníčky Slovenskej asociácie Nordic walkingu Lucie Okoličányovej. Pani Beáta Husová z Múzea mesta Bratislava bude informovať o akciách múzea a o špeciálnom programe, ktorý organizuje pri príležitosti 150. výročia jeho založenia. Tí, ktorí budú mať záujem o rozšírenie svojich vedomostí v rôznych zaujímavých odboroch budú sa môcť priamo na mieste nielen informovať, ale aj prihlásiť do populárnej univerzity tretieho veku.

Povestnou čerešničkou na šľahačke bude večerná talk show „Na slovíčko“. Tento raz sa na slovíčko zastaví aj Norika Beňačková. Šarmantná hlásateľka sa s nami podelí o svoje životné príbehy a skúsenosti. Jedinečnú atmosféru umocní harfový koncert v podaní  absolventa Viedenskej univerzity v hre na harfu a úspešného sólistu ale aj člena významných hudobných telies Michala Matejčíka. Programom bude sprevádzať Iveta Malachovská, ktorá je ambasádorkou podujatia. „Srdečne pozývam všetkých aktívnych a iniciatívnych seniorov užiť si spolu s nami pohodové a inšpiratívne popoludnie. Príďte si v sprievode svojich blízkych oddýchnuť, zabaviť sa, či  načerpať cenné rady. Alebo využiť príležitosť stretnúť sa s priateľmi a povedať si, ako radi sa vidíte,“ pozýva Iveta Malachovská.

Aprílová talk show Na slovíčko privítala hlásateľku Adu Strakovú, speváčku Marcelu Laiferovú a obľúbeného herca Ferka Kovára. Všetci traja sa vyjadrili, že čas strávený s vami bol veľmi príjemný a radi si večer v budúcnosti zopakujú.
Spolu sme si užili atraktívny program s populárnymi osobnosťami, odbornými prednáškami o zdraví, osobnostnom rozvoji, ale aj medzigeneračných vzťahoch, či umení. Svojim srdečným úsmevom a vždy dobrou náladou sa o príjemnú atmosféru postarala ambasádorka podujatia Ivetka Malachovská.

Nezisková organizácia STÁLE DOBRÍ dlhodobo pripravuje pre bratislavských seniorov pestrý zoznam podujatí. Spája ľudí nad 60 rokov, ktorí vnímajú svoj vek pozitívne a chcú byť aktívni aj v dôchodkovom veku. Vytvára priestor pre ich voľný čas a pravidelne pre nich pripravuje kultúrne, športové, vzdelávacie a spoločenské akcie. Medzi najobľúbenejšie patrí Tančiareň, literárne, či hudobné večery. Vyhľadávanými sú aj komentované prehliadky výstav v Slovenskej národnej galérii, prehliadky mesta s výkladom, či poznávacie vychádzky do prírody. V spolupráci s Domom Quo Vadis organizuje aj pravidelné prednášky lekárov a iných odborníkov na rôzne užitočné témy týkajúce sa seniorov.

Viac info

Zmena programu je vyhradená.

Plné znenie informácie – Seniori pozor