Slovenská medovina dobyla svet

Stránka Apimed

Pre nás Slovákov je skromnosť vskutku typická vlastnosť. Avšak našťastie kráča ruka v ruke s národnou hrdosťou. Naša krajina ukrýva mnoho prírodných pokladov a tradícií zdedených po našich predkoch. A nie sú to len rozľahlé zelené pláne, majestátne hory či ľubozvučná slovenčina. Sú to aj tradičné slovenské produkty, pri ktorých s pokorou snímame klobúk. Vyznačujú sa totiž mimoriadnou kvalitou a ľudskou poctivosťou. Medovinu „Apimed“ z obce Dolná Krupá si zamilovali ľudia v rôznych kútoch sveta. 

Za poetickým názvom „Medovina“ sa ukrýva jemné medové víno sladkej vyváženej a príjemnej chuti. Alkoholický nápoj sa vyrába z čistého medového roztoku procesom kvasenia za pomoci ušľachtilej kultúry vínnych kvasiniek s obsahom alkoholu zväčša 12 – 14 %. Tento výnimočný aperitív zahrieva nielen ducha, ale tiež otvára srdcia a teší chuťové bunky. V súčasnej dobe slávi svoj veľký návrat a čím ďalej tým viac sa používa ako obľúbený prípitok pri rôznych slávnostných či spoločenských príležitostiach.

Slovenský výrobok opäť raz zvíťazil nad svetovými

V Dolnej Krupej – v oblasti zaliatej slnkom a plnej rozkvitnutých lúk –– sa výroby medoviny chopila slovenská firma Apimed, ktorá svoju filozofiu rázne postavila na prísnom zachovaní prastarých receptúr a tradičných výrobných postupoch. Pod rukami im tak deň čo deň vznikajú litre zlatistého medového nápoja, s ktorým v krátkom čase dobyli svet. Výnimočná chuť a prvotriedna kvalita získala desiatky zlatých, strieborných aj bronzových medailí na prestížnych súťažiach. Povestnú slovenskú medovinu tak pijú nielen v Európe, ale zamilovali si ju aj v americkom New Yorku, austrálskom Melbourne či v Argentínskom Bueno Aires. Kus našej krajiny tak obletel svet a my máme byť na čo pyšní.

Nápoj lásky nielen pre novomanželov

Med samotný je známy pre svoje antiseptické a antibakteriálne účinky a doslova prekypuje zdraviu prospešnými látkami. Medovina tak dostáva nový rozmer a ľudia jej zvyknú hovoriť aj – „tekuté zlato“. Zachováva si totiž všetky výživné látky a tá naša – slovenská – si už získala tisíce priaznivcov a nadšencov. Azda niet svadby či veselice, kde by sa zábava nezačínala pohárom zlatého moku, o ktorom sa traduje, že pre svoje afrodiziakálne účinky je vskutku „nápojom lásky“ nielen pre novomanželov.

V lete ochladí a v zime príjemne zahreje

„Medovinu môžete podávať vychladenú na 12 až 16 stupňov a správne by ste si ju mali vychutnávať zo skleného pohára na stopke tulipánové tvaru. Pridaním citróna či ľadu dokonca získate osviežujúci nápoj do letných horúčav,“ odporúčajú zástupcovia víťaznej slovenskej firmy Apimed a dodávajú: „V zimnom období vás zas príjemne zahreje horúca medovina, ktorú podávajte v hrubších pohároch na whisky, aby si teplotu nad 60 stupňov uchovala čo najdlhšie.“  Za vyskúšanie však stoja aj miešané nápoje ako napríklad vynikajúci koktail „Medovinové mochito“, ktoré si jednoducho pripravíte zmiešaním 1 dielu Staroslovanskej medoviny svetlej, pridáte 1 diel čistej sódy a trošku Agátového medu Apimed. Nakoniec stačí pridať trochu šťavy z limetky či jej plátok, mätu a ľad.

Prehnaná skromnosť Slovákov nie je na mieste. V našej krajine sa denne rodia výrobky a produkty, ktoré svojou poctivosťou a citlivou výrobou ďaleko predbiehajú svetové značky. A hlavne – sú naše.

 

Preklik na stránku Apimed 

Stránka Apimed

Back to top button