DôchodokPoradňa

Niektorým dôchodcom budú doručené rozhodnutia až v apríli

Sociálna poisťovňa zvýšila dôchodky 172 tisíc pracujúcim dôchodcom

Podľa informácií Sociálna poisťovňa zvýšila od 1. januára 2019 vyše 172 000 starobných dôchodkov a predčasných starobných dôchodkov.

O zvýšení dôchodkov Sociálna poisťovňa rozhodla v súlade so zákonom o sociálnom poistení do 31. marca 2019. Rozhodnutia a oznámenia o výplate dôchodku vo zvýšenej sume sú dôchodcom zasielané priebežne po zabezpečení výplaty zvýšenej sumy starobného dôchodku. Niektorým dôchodcom tak budú doručené v priebehu mesiaca apríl 2019, čo však nebude mať vplyv na zvýšenie ich dôchodku a ani na doplatok patriaci za obdobie od 1. januára 2019 do dňa predchádzajúceho výplatnému termínu dôchodku v apríli 2019.

Dôležitá informácia zo Sociálnej poisťovne ohľadom termínu výplat dôchodkov pred Veľkou nocou a v máji.

Čítaj tu

Rozhodnutie o dôchodku a oznámenie o výplate bude doručené poštou výlučne tým dôchodcom, ktorí nemajú aktivovanú elektronickú schránku. Dôchodcom, ktorí majú aktivovanú elektronickú schránku, ich Sociálna poisťovňa zašle iba do aktivovanej elektronickej schránky.

Text: Život seniora
Foto: 123rf.com
Zdroj: Sociálna poisťovňa – socpoist

Ukázať viac

Váš Život Seniora

Napíšte nám na info@zivotseniora.sk alebo zavolajte na: 0907 723 203. Hľadáme šikovné dopisovateľky a šikovných dopisovateľov. Ozvite sa!

Súvisiace články

Back to top button