VšeobecnéZdravie

Posilnenie imunity seniorov

Silný imunitný systém je dôležitou súčasťou dobrého zdravia, pretože vám pomáha bojovať s infekciami a chorobami. Ako starnete, váš imunitný systém začína slabnúť a stáva sa menej účinným pri reakciách na infekcie.

Bez ohľadu na váš vek je vždy vhodné starať sa o svoje zdravie, ale zimné mesiace sa nemusia zdať priaznivé pre starostlivosť o vaše telo. Zostať viac vo vnútri a byť menej aktívny môže mať nepriaznivé účinky na vaše telo. Ako môžu seniori posilniť svoj imunitný systém – Čo na imunitu?

Pridajte pohyb

Cvičte nejakú formu cvičenia – udrží vaše telo zdravšie a zaistí bezproblémové fungovanie vášho imunitného systému. Odporúča sa 30 minút fyzickej aktivity denne. Silné kardio cvičenie nie je pre seniorov potrebné, pokiaľ ide o imunitný systém. Aj obyčajná chôdza trikrát týždenne môže zvýšiť počet bielych krviniek v tele a byť dostatočná.

Voda

Pitná voda je samozrejmosťou, pokiaľ ide o udržanie zdravia. H2O pomáha budovať svaly, pretože prenáša viac kyslíka do vašich buniek. Taktiež odplavuje toxíny z životne dôležitých orgánov. Podľa vedcov množstvo vody, ktoré potrebujete každý deň, závisí od vecí, ako je úroveň vašej aktivity, klíma, v ktorej žijete, a či trpíte chorobou. Prijímate dostatok vody každý deň? Skontrolujte tieto odporúčania:

  • Muži: približne 15,5 šálky (3,7 litra) tekutín denne
  • Ženy: približne 11,5 šálky (2,7 litra) tekutín denne

Posilnenie imunity

Jedzte pestrofarebné jedlá: Sú plné antioxidantov, ktoré zlepšujú zdravie a udržujú systém silný. Naplňte si tanier zeleninou. Sú nabité živinami, ktoré dokážu udržať imunitný systém v špičkovej forme. Zelenina, ako je kel, brokolica a kapusta, je užitočnou potravinou na posilnenie imunity pre seniorov. Na posilnenie imunitného systému seniorov sa vždy odporúča jesť po celý rok kvalitnú stravu, ktorá je plná ovocia a zeleniny.

Jednoduchý spôsob, ako zlepšiť imunitný systém, sú vitamíny – najlepšie vitamíny pre seniorov. Svoje celkové zdravie môžete posilniť užívaním vitamínov A, B2, B6, C, D a E spolu so zdravou stravou bohatou na prírodné zdroje živín – vyberte si na www.drmax.sk.

Jedzte potraviny s probiotickými baktériami: Konzumácia potravín, ktoré tieto baktérie obsahujú, ako je jogurt, niektoré mlieka a syry, údajne posilňuje imunitný systém.

Doprajte si dostatok odpočinku: Nespavosť a nedostatok spánku ovplyvňujú schopnosť tela fungovať na 100 %. Keď málo spíme, telové systémy majú tendenciu oslabovať, čo má vplyv na celkové zdravie.

Znížte stres: Stres sa môže v tele šíriť pomaly a časom oslabiť zdravie. Zapojte sa do spoločenských aktivít alebo prijmite iné opatrenia na zníženie negatívneho stresu.

Zdroj foto: freepik.com

– Partnerský článok –

Ukázať viac

Váš Život Seniora

Napíšte nám na info@zivotseniora.sk alebo zavolajte na: 0907 723 203. Hľadáme šikovné dopisovateľky a šikovných dopisovateľov. Ozvite sa!

Súvisiace články

Pozrite si taktiež
Close
Back to top button