VšeobecnéZdravie

Aké doplnky stravy na zníženie hladiny cholesterolu?

Cholesterol je bežný, hovorový výraz pre takzvané lipidové látky, ktoré sa nachádzajú v krvi. Zaujímavé je, že sa spája najmä v negatívnom zmysle, ale je dôležité si uvedomiť, že existujú dva typy cholesterolu – LDL, ktorý sa vyznačuje nízkou hustotou, je negatívnym typom. Na druhej strane HDL sa vyznačuje vysokou hustotou a označuje sa ako „dobrý cholesterol“.

Je zodpovedný za mnohé dôležité procesy v ľudskom tele, pričom ak je hladina LDL cholesterolu vysoká, môže to viesť k mnohým kardiovaskulárnym ochoreniam. Práve tento „zlý cholesterol“ by sa mal obzvlášť vyšetrovať a v prípade potreby jeho hladina znižovať okrem iného aj pomocou výživových doplnkov.

Ako bojujete proti vysokej hladine cholesterolu?

V prvom rade je dôležité pamätať na to, aby ste zlé výsledky testov (vrátane napríklad zvýšeného cholesterolu) vždy konzultovali so svojím lekárom. Takto môžete získať úplný obraz o svojej konkrétnej situácii a zistiť, ako môžete bezpečne znížiť hladinu cholesterolu v krvi. Možno však pripomenúť dve bežné metódy, ktoré by vám vo väčšine prípadov nemali uškodiť:

Zmena životného štýlu – zahŕňa fyzickú aktivitu, ale nemusia to byť nevyhnutne vražedné tréningy v posilňovni. Niekedy stačí vymeniť výťah za schody alebo ísť na večernú prechádzku. Už 30 minút fyzickej aktivity vykonávanej aspoň trikrát týždenne môže pomôcť v boji proti vysokému cholesterolu.

Zmena stravovacích návykov – je vlastne najdôležitejšia, z metód, ktoré nesúvisia s užívaním liekov a výživových doplnkov. Ak máte vysoký cholesterol, mali by ste sa vyhýbať produktom bohatým na živočíšne tuky a častejšie si vyberať ovocie, zeleninu, ryby (tuniak a losos majú cenné omega-3 mastné kyseliny), orechy atď.

Až ďalším krokom je výber výživových doplnkov (ak si to situácia vyžaduje), ktorý by ste mali konzultovať so svojím lekárom. Ten vám poradí s typom doplnku a potom by ste si mali vybrať prípravky vhodnej kvality. Tie nájdete napríklad v predajni ALLNUTRITION (https://allnutrition.sk/Zdravie_a_znizovanie_hmotnosti-k1061.html), kde je k dispozícii široký sortiment doplnkov stravy na pomoc v boji proti vysokému cholesterolu.

Aké živiny sú účinné v boji proti vysokej hladine cholesterolu?

V prvom rade je vhodné konzumovať cenné omega-3 mastné kyseliny, ktoré sa nachádzajú v tučných morských rybách, ako aj v mnohých výživových doplnkoch. Navyše v boji proti vysokému cholesterolu môžu pomôcť aj vitamíny, najmä vitamíny skupiny B, vitamín C a vitamín E. Pred užívaním vhodných doplnkov je však dôležité skontrolovať ich hladinu vo vlastnom tele, pretože nadbytok živín môže byť rovnako nebezpečný ako ich nedostatok.

Zdroj foto: partner

– Partnerský článok –

Ukázať viac

Váš Život Seniora

Napíšte nám na info@zivotseniora.sk alebo zavolajte na: 0907 723 203. Hľadáme šikovné dopisovateľky a šikovných dopisovateľov. Ozvite sa!

Súvisiace články

Pozrite si taktiež
Close
Back to top button