DôchodokPoradňaSociálna poisťovňa

TOP SPRÁVA: Vianočný príspevok bude dvojnásobný

Blížime sa k trinástemu dôchodku?

V utorok 22. januára zaznela informácia o úprave vianočného príspevku v roku 2019. 

„V roku 2019 bude na Vianoce našim dôchodcom vyplatený dvojnásobný vianočný príspevok,“ povedal predseda vlády. Pripomenul tiež, že na konci tohto roka dostane vianočný príspevok o 100 tisíc penzistov viac. Zdvojnásobením vianočného príspevku sa vláda podľa Pellegriniho priblíži k zavedeniu trinásteho dôchodku.

Nikto sa zatiaľ nevyjadril, aká bude jeho výška. Či ostane ako v roku 2018 alebo sa výška vianočného príspevku upraví. Situáciu naďalej sledujeme. Aká bola výška vianočného príspevku minulý rok a ako sa počítala? Čítajte ďalej.

Čo je vianočný príspevok a ako sa vypláca

Vianočný príspevok s jednorazovým zvýšením vyplatila Sociálna poisťovňa aj v roku 2018 maximálne vo výške 100 eur. Vyplývalo to z novely zákona, ktorú 18. septembra 2018 schválila Národná rada Slovenskej republiky.

Nedostatok vitamínu D vás môže pripútať k posteli.

Čítaj tu

Maximálny vianočný príspevok bol 87,26 eur a dostali ho tí dôchodcovia, ktorí poberali dôchodok najviac 205,07 eur mesačne. Poberateľom dôchodkov od 205,08 eur do 572,40 eur mesačne patril vianočný príspevok podľa sumy vyplácaného dôchodku v rozpätí od 87,26 eur do 21,15 eur.

Všetko, čo potrebujete vedieť o dôchodkoch nájdete TU

Čítaj tu

Ak dôchodok alebo úhrn všetkých dôchodkov bez ohľadu na to, kto je ich platiteľom, nepresiahol 410,14 eur mesačne, vianočný príspevok sa v roku 2018 vyplatil v sume zvýšenej o jednorazové zvýšenie 12,74 eur. Vianočný príspevok s jednorazovým zvýšením v roku 2018 tak bol vyplatený maximálne v sume 100 eur. O jeho vyplatenie nebolo netreba Sociálnu poisťovňu žiadať, vyplatila ho automaticky všetkým, ktorým naň vznikol nárok.

Mária Terézia a jej rodina: Panovnícka idylka alebo škandál?

Čítaj tu

Ako sa zmenia termíny výplaty dôchodkov?

Čítaj tu

Text: Život seniora

Zdroj: Webnoviny, Sociálna poisťovňa – socpoist,
Foto: pixabay.com

Ukázať viac

Váš Život Seniora

Napíšte nám na info@zivotseniora.sk alebo zavolajte na: 0907 723 203. Hľadáme šikovné dopisovateľky a šikovných dopisovateľov. Ozvite sa!

Súvisiace články

Back to top button