KoronavírusKoronavírus online

Bohoslužby sa povolia od 6. mája

Vláda spúšťa 2. a 3. fázu otváranie ekonomiky naraz

Premiér Igor Matovič na dnešnej tlačovej konferencii potvrdil, že sa budú môcť od stredy 6. mája konať aj bohoslužby. Ale iba za prísnych hygienických opatrení a s obmedzeným počtom veriacich. Je to vďaka dobrým výsledkov testovania na COVID-19.

Po dohode s Konfereniciou biskupov Slovenska by mali byť v kostoloch vyznačené miesta, kde môžu ľudia sedieť a stáť. Premiér sa vyjadril, že prichádzajú do úvahy aj odporúčania pre samostatné bohoslužby v nedeľu pre seniorov.

Skoršie otváranie ekonomiky ide ruka v ruke s dobrými výsledkami na testovanie COVID-19. Momentálne je na Slovensku doteraz všetkých nakazených 1 413 ľudí. Za nedeľu 4. mája pribudlo 5 novoinfikovaných a jedno úmrtie. Celkovo Slovensko eviduje 25 úmrtí v dôsledku COVID-19. Počas nedele sa vyliečilo 24 ľudí a celkovo bolo už vyliečených 643 ľudí.

Profesor Vladimír Krčméry na margo všetkého na tlačovej konferencii podotkol, že všetky prípady s COVID-19 boli na Slovensko zavlečené a dôslednou izoláciou a pomerne tvrdými opatreniami sa podarilo pandémiu na našom území dostať pod kontrolu.

Odborníci však vystríhajú pred prípadným zľahčovaním situácie, nakoľko počet infikovaných ľudí v populácii môže byť až 4 násobkom zachytených prípadov. Na Slovensku je to medzi 1 413 – 5 652 ľudí.

Zdroj: Tlačová konferenicia predsedu vlády SR, Úrad vlády SR

Ukázať viac

Váš Život Seniora

Napíšte nám na info@zivotseniora.sk alebo zavolajte na: 0907 723 203. Hľadáme šikovné dopisovateľky a šikovných dopisovateľov. Ozvite sa!

Súvisiace články

Pozrite si taktiež
Close
Back to top button