Koronavírus

Začali vyplácať odmenu za očkovanie

20-tisíc seniorov obdržalo sľúbený šek

Slovenská pošta začala distribuovať šeky s odmenou za očkovanie pre seniorov nad 60 rokov. Dnes si tak v schránkach našlo obálku so šekom na sumu 300 eur prvých 20-tisíc z nich, ktorí splnili podmienku zaočkovania sa treťou dávkou proti ochoreniu Covid-19.

Spočiatku sa zdalo, že odmena nestihne byť do konca roka vyplatená tak, ako sa plánovalo. Avšak pošta ihneď po prijatí zoznamu odmenených začala pripravovať zásielky. Ministerstvo financií rozhodlo, že šeky poputujú seniorom podľa veku. Prvé tristo-eurové poukážky tak smerovali k najstarším obyvateľom Slovenska.

Postupne roznesú 900-tisíc šekov

Pošta v uplynulých dňoch dostala z rezortu financií časť zoznamu seniorov, ktorí už v tejto chvíli majú nárok na odmenu za očkovanie v sume 300 eur. Jedná sa o približne 493-tisíc obyvateľov nad 60 rokov, ktorí splnili podmienku zaočkovania sa treťou posilňujúcou dávkou vakcíny proti ochoreniu Covid-19 a boli riadne overení cez register Národného centra zdravotníckych informácií (NCZI).

Podmienky: Kto má nárok na odmenu za očkovanie

Čítaj tu

V stredu dostalo poukážku s odmenou prvých dvadsaťtisíc seniorov. V mesiacoch január a február budú šeky postupne doručované všetkým, ktorí na odmenu majú nárok. Už 4. januára by mala pošta dostať z ministerstva financií ďalšiu časť menného zoznamu obyvateľov, vrátane tých po druhej dávke či jednorazovej vakcíne. Spolu tak z pošty odíde v najbližších dvoch mesiacoch celkovo až 900-tisíc poštových poukážok.

príspevok za očkovanie
Za očkovanie treťou dávkou vakcíny dostanú seniori 300 eur v hotovosti

Splatnosť poukážok je 45 dní

Splatnosť poštových poukážok je 45 dní a dátum poslednej možnosti výberu je viditeľne vyznačený priamo na šeku. V prípade, že si ho senior z rôznych dôvodov nemôže vybrať na pobočke pošty sám, môže požiadať o doručenie finančných prostriedkov prostredníctvom poštového doručovateľa.

Kúpeľná liečba post-covidového syndrómu

Čítaj tu

Ako prví uvideli odmenu najstarší obyvatelia

„Rozhodli sme sa ísť podľa veku, a tak ako prví dostanú šeky 104-ročná pani Vilma a Helena, 103-ročná pani Katarína, 102-ročná pani Veronika, Mária, Ján a Magdaléna, 101-ročná pani Marianna, Františka, Elena, Ružena, Anna, Jaroslav, Ján, Mária, František, Hermína, Mária, Veronika, Gizela a Daniel a ďalších 19 storočných žien a štyria storoční muži,“ uviedol minister financií vo svojom príspevku na sociálnych sieťach.

Kalkulačka: Ako sa od januára zvýšia dôchodky?

Čítaj tu

Text: Alena Kytková
Foto: Freepik.com

Ukázať viac

Alena Kytková

Šéfredaktorka V prípade otázok ma môžete kontaktovať na: info@zivotseniora.sk

Súvisiace články

Back to top button