Koronavírus

Bonus za očkovanie dostalo už 100 -tisíc seniorov

Ďalších 100-tisíc odmien poputuje adresátom v najbližšie dni

Odkedy bola v decembri schválená odmena za očkovanie pre ľudí vo veku nad 60 rokov, najčastejšou otázkou v súvislosti s očkovaním, bol záujem dopýtať sa, kedy možno od štátu sľúbený finančný bonus očakávať. Odpoveď je: v priebehu mesiacov január a február.

Slovenská pošta v uplynulých dňoch vyplatila už takmer 100-tisíc poukazov za očkovanie zo 120-tisíc doručených. Na niektorých pobočkách však nemali pripravenú dostatočnú finančnú hotovosť, a tak niektorí seniori museli na svoju odmenu ešte jeden deň počkať. V najbližších dňoch poputuje smerom k adresátom ďalších 100-tisíc šekov. Informovala o tom hovorkyňa pošty Iveta Dorčáková.

V mesiacoch január a február doručia a vyplatia spolu 900-tisíc poukazov.

Čo je nové v dôchodkoch v roku 2022?

Čítaj tu

Poukaz je určený do vlastných rúk

Na to, aby šek mohol byť vyplatený, je potrebné sa preukázať platným dokladom totožnosti a, samozrejme, mať so sebou poukaz. V prípade, že senior zo zdravotných či iných vážnych dôvodov nemôže prísť na pobočku pošty osobne, môže o doručenie požiadať poštového doručovateľa. Zatiaľ takúto možnosť využilo približne 15,5 percent adresátov.

nové termíny očkovania
Poslednýkrát predĺžili termín na zaočkovanie sa za odmenu

Poslednýkrát predĺžili termín očkovania

Prvé predĺžené termíny na registráciu očkovania za odmenu vypršali minulý týždeň. Na termín však v čakárni čakalo ešte viac ako 6-tisíc dôchodcov. Vláda sa z tohto dôvodu rozhodla naposledy predĺžiť čas na zaočkovanie. Možnosť získať odmenu za vakcináciu tak bude mať ešte viac seniorov.

Ako dlho po prekonaní Covid-19 musím počkať s vakcínou?

Čítaj tu

Termín, dokedy sa môžu registrovaní, ale tiež neregistrovaní záujemci zaočkovať prvou, druhou, alebo treťou dávkou vakcíny je:

  • 31. január 2022

Záujemcovia o jednodávkovú vakcínu Janssen musia absolvovať preočkovanie do 15. marca, aby mali nárok na prémiu vo výške 200 eur.

Text: Alena Kytková
Foto: Freepik.com

Ukázať viac

Alena Kytková

Šéfredaktorka V prípade otázok ma môžete kontaktovať na: info@zivotseniora.sk

Súvisiace články

Back to top button