KÚPELE NA SLOVENSKU

Keď povieme „kúpele“, najmä mladší čitatelia si automaticky predstavia wellness, relax a rozličné kúpeľné procedúry a masáže. Kúpeľná liečba má však aj svoj tradičný význam. Kúpele sú miestom, kde ľudia nielen odpočívajú, ale najmä liečia svoje zdravotné problémy. Tak či onak, pobyt v kúpeľoch je vždy synonimom zdravia a relaxu.

Prečítajte si tiež:         Kúpeľná liečba pre všetkých,     Ako si jednoducho vybaviť kúpeľnú liečbu

Bardejovské kúpele

Kúpeľné pobyty pre seniorov
Bardejovské kúpele

BARDEJOVSKÉ KÚPELE a.s. patria medzi špičku slovenského kúpeľníctva s dlhoročnou tradíciou. Prvá písomná zmienka o kúpeľoch pochádza už z roku 1247, väčší rozmach kúpeľov nastal v prvej polovici 18. storočia. V šesťdesiatych rokoch 18. storočia pribudli prvé murované budovy a to je považované za oficiálny vznik kúpeľov.

Od roku 1997 sú akciovou spoločnosťou, ktorej lôžková kapacita v hlavnej sezóne dosahuje 1000 lôžok, počet zamestnancov sa pohybuje od 200 do 250.  Počet návštevníkov kúpeľov posledné tri roky rastie, v roku 2014 nás navštívilo 22 000 klientov, z toho bolo 90% slovenských a 10% zahraničných (Česká republika, Rusko, Bielorusko, Ukrajina, Poľsko,…). BARDEJOVSKÉ KÚPELE a.s. majú najširšie indikačné zameranie spomedzi všetkých slovenských kúpeľov, okrem tradičnej liečby vnútorných ochorení pribudli do schváleného indikačného zoznamu choroby ženské, nervové  a ochorenia pohybového aparátu.

Chcem viac info       Chcem akciový pobyt

Kúpele Bojnice

Kúpeľné pobyty pre seniorov
Kúpele Bojnice

KÚPELE BOJNICE ležiace v srdci Slovenska sú pokojným miestom, ktoré svojou polohou, klímou a zložením termálnych vôd vytvárajú ideálne podmienky pre liečebné procesy, regeneráciu a oddych svojich hostí. Ležia v Hornonitrianskej kotline, na východnom úpätí Malej Magury vo výške 297 metrov nad morom. Z troch strán sú chránené pohoriami s bohatými listnatými a ihličnatými lesmi, preto majú priaznivé klimatické podmienky s priemernou dennou teplotou vzduchu 9 ºC a 2000 slnečných hodín v roku. Kto je unavený dennou hektikou žitia a hľadá odpočinok pre telo a dušu, nájde tu to pravé. Termálne pramene a pôvabná príroda tu tvoria už po stáročia harmóniu.

Chcem viac info       Chcem akciový pobyt

Kúpele Brusno

Kúpeľné pobyty pre seniorov
Liečebný dom Poľana – Kúpele Brusno

KÚPELE BRUSNO ležia v srdci stredného Slovenska, v údolí Slovenského Rudohoria, obklopené zamatovou vôňou ihličnatých lesov. Vody známej ozdravovne sa používajú najmä na pitné kúry a minerálne kúpele. Účinok pitných kúr je najvýraznejší pri ochorení tráviaceho ústrojenstva a účinok minerálnych kúpeľov je žiadaný najmä pri ochoreniach srdcovo-cievneho, pohybového a kožného aparátu. K liečebným účinkom sa využívajú pramene prírodných liečivých minerálnych vôd klasifikovaných ako „prírodná minerálna voda, vysoko mineralizovaná či kyselka“.

K dispozícii je 42 jednolôžkových izieb s prístelkou, 79 dvojlôžkových izieb, 3 bezbariérové izby a 4 apartmány. V každej z nich je samostatné sociálne zariadenie s vaňou alebo sprchovým kútom, signalizačné zariadenie, televízny prijímač so satelitným príjmom, rádio, telefón, chladnička s minibarom, trezor a pripojenie na internet. Každá izba má balkón s krásnym výhľadom na okolitú prírodu.

Chcem viac info       Chcem akciový pobyt

Kúpele Číž

Kúpeľné pobyty pre seniorov
Liečebný dom Rimava, kúpele Číž

KÚPELE ČÍŽ – prírodné minerálne jódové kúpele. Na základe vstupného lekárskeho vyšetrenia vám lekár zostaví individuálny plán liečby, ktorý je pre vás najvhodnejší a zodpovedá vášmu aktuálnemu zdravotnému stavu. Počas celého podávania procedúr sa bude o vás starať rehabilitačný tím pozostávajúci z týchto odborníkov: lekár FBLR, balneológ, internista, hipológ, fyzioterapeuti, maséri, tím zdravotných sestier a kúpeľníci.

V ponuke je ubytovanie v jednoposteľových a dvojposteľových izbách, dvojlôžkových a rodinných apartmánoch. Izby sú vybavené TV, rádiobudíkom, sušičom na vlasy (okrem prízemia), prípojkou na internet, (okrem prízemia) chladničkou a rýchlovarnou kanvicou. V podkroví liečebného domu je 7 klimatizovaných apartmánov (dva bezbariérové), a dve klimatizované konferenčné miestnosti pre 2 x 30 osôb.

Chcem viac info       Chcem akciový pobyt

Kúpele Dudince

Kúpeľné pobyty pre seniorov
Kúpalisko Dudinka, Dudince

KÚPELE DUDINCE, jedno z najmladších kúpeľných miest Slovenska, ležia v malebnom údolí riečky Štiavnice, na rozhraní Krupinskej planiny a Podunajskej pahorkatiny, 56 km juhozápadne od Zvolena.
Povesť o liečivých účinkoch miestnych prameňov siaha až do čias Rímskej ríše, ale rozvoj Dudiniec ako komplexného kúpeľného mesta sa začal až po roku 1960, kedy sa začalo s výstavbou kúpeľných domov.
Prírodné liečebné kúpele Dudince pozostávajú z dvoch komplexných balneologických centier. Jedným z týchto centier je komplex liečebných domov Rubín a Smaragd so spoločnou balneoterapiou Krištáľ. Kúpele Dudince sa vyznačujú stabilným teplým podnebím, s najväčším počtom slnečných dní v roku, čo je zárukou pohody a pokoja v každom ročnom období.

Jedinečné zloženie dudinskej minerálnej vody a vhodná kombinácia procedúr priaznivo pôsobia pri liečbe chorôb pohybového aparátu, neurologických ochoreniach,chorôb srdcovo-cievneho systému.

Chcem viac info       Chcem akciový pobyt

Ľubovnianske kúpele

Kúpeľné pobyty pre seniorov
Ľubovnianske kúpele

ĽUBOVNIANSKÉ KÚPELE sa nachádzajú v Spišsko – Šarišskom medzihorí v podcelku Hromovec v údolí potoka Ľubovnianka. Miestna časť je juhovýchodne vzdialená od obce Nová Ľubovňa. Zariadenie kúpeľov slúži na rekreáciu. Najvýznamnejší z liečebných prameňov je prameň Andrej s výdatnosťou 12 – 15 litrov za minútu a jeho teplota je 6,5 – 7,5 °C. Skladá sa z voľného kysličníka uhličitého, vápnika, horčíka a sodíka. Má liečebné účinky na zažívací trakt.

Hotel poskytuje ubytovanie v pohodlne zariadených apartmánoch, rodinných izbách, jedno- a dvojlôžkových izbách s balkónom a možnosťou prístelky, ktoré sú štandartne vybavené. Maximálna kapacita hotela je 600 lôžok. Všetky izby sú vybavené kúpeľňou, WC, telefónom, rádiom, farebným TV prijímačom so SAT programami, balkón, možnosť prístelky.

Chcem viac info       Chcem akciový pobyt

Kúpele Kováčová

Kúpeľné pobyty pre seniorov
Liečebný dom Detvan, Kováčová

KÚPELE KOVÁČOVÁ ležia v podhorskej obci Kováčová, ktorá sa rozprestiera v malebnom úbočí pod výbežkami Kremnického pohoria severozápadne od Zvolena v nadmorskej výške 290 m. V kúpeľnom areáli klimatické podmienky dotvára kúpeľný les, v ktorom prevládajú ihličnaté stromy.

V kúpeľoch Kováčová sa liečia pacienti s chorobami pohybových ústrojov, stavy po úrazoch, po zlomeninách a ortopedických operáciách, nezápalové ochorenia kĺbov a chrbtice, mimo kĺbové formy reumatizmu, stavy poinfekčných artritídach, Becherova choroba a niektoré nervové ochorenia, spondylóza, spondylatróza, platnićkový syndróm s vývojovými chybami, bolestivé afekcie periférnych nervov, plexitída, polyneuritída, radikulitída.

Chcem viac info       Chcem akciový pobyt

Kúpele Lúčky

Kúpeľné pobyty pre seniorov
Kúpele Lúčky

KÚPELE LÚČKY a.s. sú to pravé miesto pre oddych, zlepšenie zdravotného stavu a načerpanie nových síl. Medzi návštevníkmi sú Lúčky veľmi obľúbené. Nachádzajú sa v krásnom horskom prostredí Liptova a vďaka kompaktnému areálu máte takmer všetko „na dosah ruky“. Klienti sa radi vracajú, či už kvôli príjemnej rodinnej atmosfére, kvalifikovanému  personálu, odbornej liečbe s dlhoročnou tradíciou, liečivej minerálnej vode a tiež čistému vzduchu presýtenému vôňou ihličnatých lesov. Liečivá voda, ktorá už mnohým klientom prinavrátila zdravie, pochádza z dvoch vrtov a používa sa v bazénoch aj v separátnych kúpeľoch. Liečia sa tu onkologické choroby, choroby tráviaceho ústrojenstva, choroby z poruchy látkovej výmeny a žliaz s vnútornou sekréciou, netuberkulózne choroby dýchacích ciest, nervové ochorenia, choroby pohybového ústrojenstva, ženské choroby, choroby z povolania, osteoporóza.

Chcem viac info       Chcem akciový pobyt

Kúpele Nimnica

Kúpeľné pobyty pre seniorov
Kúpele Nimnica

KÚPELE NIMNICA patria medzi najmladšie Slovenské kúpele a sú minerálnou perlou Slovenska. Nachádzajú sa v Trenčianskom kraji v údolí rieky Váh, medzi Púchovom a Považskou Bystricou. Napriek krátkej existencii nimnických žriediel, majú už dnes povesť minerálnych prameňov vzácnych liečivých vlastností. Pramene sú alkalické kyselky s teplotou 10-15°C, stredne až silne mineralizované s obsahom sodíka, draslíka, horčíka, železa, vápnika, chlóru, jódu a voľného oxidu uhličitého. V kúpeľoch sa liečia choroby obehového a tráviaceho ústrojenstva, dýchacích ciest, poruchy látkovej premeny a žliaz s vnútornou sekréciou (cukrovka, obezita), ženské ochorenia, choroby z povolania postihujúce tráviace a dýchacie cesty.

Chcem viac info       Chcem akciový pobyt

Kúpele Nový Smokovec

Kúpeľné pobyty pre seniorov
Hotel Branisko, Kúpele Nový Smokovec

KÚPELE NOVÝ SMOKOVEC patria k najznámejším klimatickým kúpeľom na Slovensku. Sú situované v centre Tatranského národného parku.

Liečivé prvky tatranskej klímy sa vyznačujú: neobyčajnou čistotou vzduchu, vysokými hodnotami slnečného svitu (ročný priemer 1 817 hodín) a ultrafialového žiarenia, zníženým atmosférickým tlakom (673 torrov), priemernou vlahou a presýtenosťou tatranského ovzdušia ozónom a voňavými silicami. Výhodou Kúpeľov tiež je, že sa nachádzajú nad vrstvou prachovej a dymovej zóny, čím je daná vysoká čistota vzduchu takmer bez baktérii a alergénov.

Základnou liečebnou metódou je klimatoterapia a aktívny pohyb pacientov na čerstvom vzduchu, spojený s prechádzkami a ľahšími túrami v prekrásnom prostredí Vysokých Tatier, doplnený dychovou rehabilitáciou a LTV, individuálnymi inhaláciami a radom ďalších balneologických a fyziatrických procedúr a racionálnym ev. diétnym stravovaním. V prípade potreby je doplnená i medikamentóznou liečbou.

Chcem viac info       Chcem akciový pobyt

Kúpele Piešťany

Kúpeľné pobyty pre seniorov
Liečebný dom Danubius, Kúpele Piešťany

KÚPELE PIEŠŤANY – 200 ročná tradícia kúpeľnej liečby

Prírodné liečivé zdroje – termálna minerálna voda a unikátne sírne liečivé bahno – boli základom pre vznik Piešťanských kúpeľov. Svetoznámymi sa stali vďaka moderným metódam liečby reumatizmu a iných ochorení pohybového aparátu, ale aj prekrásnemu kúpeľnému parku, bohatému kultúrnemu a spoločenskému životu, širokým možnostiam športového vyžitia a aktívneho oddychu.

Slovenské liečebné kúpele Piešťany patria viac ako 100 rokov k popredným európskym kúpeľom v liečbe reumatizmu, rehabilitácii pohybového aparátu a nervového systému. Využívajú pritom prírodné zdroje – unikátne liečivé sírne bahno a termálnu minerálnu vodu.

Prostredníctvom špecializovaných liečebných postupov sa znižujú zápaly v kĺboch a obnovuje sa ich pohyblivosť. Posilňuje sa imunitný systém, regenerujú sa poškodené chrupavky a spomaľuje sa degeneratívny proces kĺbov. Špecializovaní a skúsení lekári zostavia program liečby pre každého hosťa individuálne.

Chcem viac info       Chcem akciový pobyt

Kúpele Rajecké Teplice

Kúpeľné pobyty pre seniorov
Hotel Aphrodite, Rajecké kúpele

KÚPELE RAJECKÉ TEPLICE patria medzi najkrajšie a najznámejšie kúpele na Slovensku. Kúpele Rajecké Teplice zo západnej strany lemujú bizardné skalné útvary Strážovských vrchov, na východe je to pohorie Malej Fatry. Kúpele Rajecké Teplice a ich blízke okolie ponúkajú bohaté možnosti na aktívne trávenie voľného času a na svoje si prídu takmer všetci milovníci prírody a športu. Žriedla termálnych prameňov majú vďaka 38°C teplej vody vynikajúce liečivé účinky.

Kúpele Rajecké Teplice s aktívnym oddychom, regeneráciou pohybových schopností, liečebnýmí procedúrami, príjemným ubytovaním, dobrou stravou a kvalifikovaným tímom odborných lekárov Vám zaručujú príjemný a kvalitný pobyt. Prírodné liečivé zdroje, prírodné prostredie a vybavenosť kúpeľov umožňujú, že sa v nich úspešne liečia najmä nervové choroby, choroby pohybového ústrojenstva, duševné choroby a choroby z povolania.

Chcem viac info       Chcem akciový pobyt

Kúpele Sklené Teplice

Kúpeľné pobyty pre seniorov
Kúpeľný dom Goethe, Sklené Teplice

KÚPELE SKLENÉ TEPLICE patria medzi najstaršie kúpele na Slovensku. Zložením svojej minerálnej vody medzi zemité vody mierne mineralizované s dominantným obsahom magnézia a kalcia, ktoré ju predurčuje na liečbu ochorení pohybového a nervového ústrojenstva. Termálna voda v bazénoch sa chemicky neupravuje a každý deň sa v bazénoch voda vymieňa. Do bazénov nateká priamo z prameňov. V súčasnosti v Sklených Tepliciach vyviera 7 prameňov s teplotou od 37°C do 52,3°C. Využívajú sa aj umelé hĺbkové vrty a studne až do hĺbky 1600m. Sú to najvýznamnejšie pramene vulkanického pásma.

V Sklených Tepliciach liečime: ochorenia a poškodenia pohybového ústrojenstva, poúrazové a pooperačné stavy vrátane operácií medzistavcovej platničky, bolesti chrbtice, krížovej oblasti a kĺbov, výmeny kĺbov, artritída, osteoporóza, nervové zakončenia pohybového aparátu, reumatické ochorenia.

Chcem viac info       Chcem akciový pobyt

Kúpele Sliač

Kúpeľné pobyty pre seniorov
KH Palace, Kúpele Sliač

KÚPELE SLIAČ ležia v západnej časti Zvolenskej kotliny v blízkosti Banskej Bystrice a Zvolena nad údolím rieky Hron. Svojou polohou sa kúpele zaraďujú medzi najoptimálnejšie položené kúpele Slovenska. Ako dôležitý prirodzený činiteľ komplexnej kúpeľnej liečby je v kúpeľoch vhodná klíma pri pomerne malej nadmorske výške. Vďaka vhodným klimatickým podmienkam a liečivým účinkom minerálnej vody sú kúpele Sliač vyhľadávaným miestom pre oddych a rehabilitácie pre domácich ako i zahraničných klientov. Ako jediné na Slovensku využívajú na liečbu unikátny prírodný žriedlový plyn , ktorého prevažnú časť, viac ako 98%, tvorí oxid uhličitý. Vzhľadom na obsah CO2 a inertných plynov je náš prírodný žriedlový plyn lekársky veľmi cenený, keďže jeho vplyv na organizmus je bezkonkurenčný.

Kúpele Sliač sú vysoko odborným kúpeľným liečebným miestom, špecializovaným na liečbu pacientov s chorobami obehového ústrojenstva. Okrem srdcovo-cievnych ochorení sa v kúpeľoch Sliač liečia aj ženské ochorenia.

Chcem viac info       Chcem akciový pobyt

Kúpele Smrdáky

Kúpeľné pobyty pre seniorov
Kúpele Smrdáky

KÚPELE SMRDÁKY sú tou najlepšou adresou pre liečbu psoriázy a ekzémov, lokálnych dermatitíd, akné a artritickej psoriázy. Všetky tieto obtiažne a úporné ochorenia pokožky sú práve v týchto kúpeľoch úspešne liečené vďaka jedinečnému prírodnému fenoménu: mimoriadne silne mineralizovanej vode, obsahujúcej viac ako 3.400 mg minerálnych solí na liter a obsahom sírovodíka, ktorý patrí k najvyšším v Európe: až 680 mg/liter.

Tento dar prírody je základnou odpoveďou na otázku, prečo mnohé tisíce návštevníkov kúpeľov s kožnou chorobou tu našli vyslobodzujúcu úľavu od svojich trápení s pokožkou. Prírodné liečebné kúpele Smrdáky – to je dlhodobými skúsenosťami overená pomoc ľuďom každého veku, trpiacim chorobami pokožky. Dospelí aj deti tu nachádzajú nielen úľavu a uzdravenie, ale aj sebavedomie a psychickú pohodu, o ktoré ich choroba pripravila.

Chcem viac info       Chcem akciový pobyt

Kúpele Štós

Kúpeľné pobyty pre seniorov
Kúpele Štós

KÚPELE ŠTÓS sa nachádzajú v čarovnom kúte juhovýchodného Slovenska, v lone malebnej prírody, plnej voňavých jedlí a smrekov na hranici Spišského rudohoria a Slovenského krasu.

Podľa švajčiarskej klasifikácie majú kúpele liečivú klímu so stupňom stimulácie 1, s typickými prvkami horského prostredia. Účinok klimatickej liečby v Kúpeľoch Štós je znásobený SPELEOTERAPIOU – unikátnou liečbou v blízkej Jasovskej jaskyni. Kúpele majú v tejto liečbe dlhodobú tradíciu s veľmi dobrými liečebnými výsledkami.Pobyt v Kúpeľoch Štós je spríjemnený vďaka vitálnemu vodnému svetu, ktorý poteší dušu  a  telo. Komplex vodných a parných kúpeľov s množstvom atrakcií: bylinková, eukalyptová a fínska sauna, vitálny dážď, vodná cesta, hydromasážny bazén, tepidárium.

Chcem viac info       Chcem akciový pobyt

Kúpele Tatranská Kotlina

Kúpeľné pobyty pre seniorov
Kúpele Tatranská Kotlina

KÚPELE TATRANSKÁ KOTLINA sa nachádzajú na úpätí Belianskych Tatier v nadmorskej výške 760 metrov nad morom. Sú v pokojnom a tichom prostredí. Ktoré je vhodné pre oddych od všetkých stresov,  relax  a regeneráciu síl. Prostredie je veľmi vhodné na liečbu srdcových a respiračných chorôb.

Sanatórium poskytuje okrem komplexnej liečebnej starostlivosti aj speleoterapiu (Speleoterapia je efektívna liečebná metóda chronických a alergických ochorení dýchacích orgánov, kde základným liečebným prvkom je jaskynné ovzdušie) v Belianskej jaskyni, ktorá sa nachádza asi 20 minút od kúpeľov. Pre pacientov s nedostatočnosťou dych je centrálny rozvod kyslíka k lôžkam.

V kúpeľoch sa liečia pacienti s ochoreniami dýchacích ciest, s chorobami z povolania a aj s onkologickými ochoreniami.

Chcem viac info       Chcem akciový pobyt

Kúpele Trenčianske Teplice

Kúpeľné pobyty pre seniorov
Kúpele Trenčianske Teplice

KÚPELE TRENČIANSKE TEPLICE a.s. patria k najstarším a najnavštevovanejším kúpeľom na Slovensku. Je to predovšetkým vďaka vynikajúcej prírodnej sírnej termálnej vode a romantickej polohe kúpeľov.

Liečebná starostlivosť v kúpeľoch Trenčianske Teplice a.s. má dlhoročnú tradíciu (prvá písomná zmienka o kúpeľoch je z roku 1247) a je založená predovšetkým na využívaní prírodnej sírnej termálnej vody.

V súčasnosti sa okrem termálnej vody využíva široká paleta liečebných metód z oblasti liečebnej rehabilitácie a fyziatrie.

Kúpele sa špecializujú na liečbu a prevenciu ochorení pohybového aparátu, stavoch po operáciách a úrazoch, chronických reumatických ochorení u niektorých civilizačných chorôb, chorôb z povolania, ale aj ochorení z oblasti internej medicíny, gynekologické a kožné ochorenia vrátanie psoriázy.

Chcem viac info       Chcem akciový pobyt

Kúpele Turčianske Teplice

Kúpeľné pobyty pre seniorov
Kúpele Turčianske Teplice

KÚPELE TURČIANSKE TEPLICE sú členom skupiny Medical Spa. Patria medzi najstaršie kúpele v Európe. Ležia v juhozápadnej časti Turca, priamo v srdci Slovenska, 35 km od Banskej Bystrice, kde sú v harmónii pramene teplej liečivej vody a prekrásna príroda.Ich liečivé pramene sú vyhlásené za liečivé termálne minerálne vody.

Táto voda má dokázateľne širokospektrálne liečivé účinky (na ochorenia pohybového ústrojenstva, neurologické, urologické, tráviaceho ústrojenstva, gynekologické, onkologické ochorenia, choroby z povolania) vďaka vysokému obsahu minerálnych látok (v 1 litri na úrovni až 1524 mg/l). Za liečivú vodu sa považuje minerálna voda s obsahom celkovo rozpustených tuhých látok presahujúcich množstvo 1 000 mg/l.

Chcem viac info       Chcem akciový pobyt

Kúpele Vyšné Ružbachy

Kúpeľné pobyty pre seniorov
Kúpele Vyšné Ružbachy

KÚPELE VYŠNÉ RUŽBACHY ležia na juhovýchodnom úpätí Spišskej Magury, v blízkosti Pieninského národného parku, východne od Vysokých Tatier, vzdialené 15 km západne od Starej Ľubovne. Panorámu najširšieho okolia kúpeľov tvoria aj Levočské vrchy, Ľubovnianska pahorkatina i vrchovina a Belianske Tatry. Okolité lesy prechádzajú až do kúpeľného parku, pričom určujú horský ráz a podnebie kúpeľov.
Podnebie charakterizuje prechod medzi mierne teplou, mierne vlhkou vrchovinovou a chladnou horskou oblasťou.

V areáli Kúpeľov Vyšné Ružbachy sa nachádza komplex kúpeľných zariadení rôznych kategórií ubytovania od turistickej triedy až po 4-hviezdičkový Grand hotel s celkovou kapacitou 460 lôžok.

V kúpeľoch vyviera 14 prameňov minerálnej vody. Ide o prírodné liečivé vody s teplotou od 20°C do 24°C s priaznivými účinkami na centrálny nervový systém s ukľudňujúcimi a redukčnými účinkami vzhľadom na zvýšený obsah CO2 a lítia.

Chcem viac info       Chcem akciový pobyt