DôchodokFinančné okienkoPoradňaSociálna poisťovňa

Ako získať potvrdenia o dôchodku pre bezplatné cestovanie vlakom?

Presný postup ako vybaviť potvrdenie

Pre bezplatné cestovanie vlakom dôchodcami treba železničnej spoločnosti predložiť potvrdenie o poberaní dôchodku. Nejde o jeho výšku, ale o potvrdenie skutočnosti, že dôchodca poberá dôchodok.

Ako ušetriť na liekoch a zdravotníckych pomôckach?

Čítaj tu

Takéto potvrdenie vyhotovuje Sociálna poisťovňa na požiadanie. Vystaví ho na počkanie, nie je preto potrebné žiadať potvrdenie listom prostredníctvom pošty, nakoľko ide o zdĺhavú formu. Najrýchlejšie takéto potvrdenie dôchodca získa návštevou ktorejkoľvek pobočky Sociálnej poisťovne (nemusí byť miestne príslušná podľa trvalého pobytu) alebo v Informačno-poradenskom centre ústredia Sociálnej poisťovne.

Potvrdenie o poberaní dôchodku je tiež možné žiadať telefonicky na bezplatnej linke Sociálnej poisťovne 0800 123 123; elektronicky prostredníctvom formulára pre otázky na webovej stránke Sociálnej poisťovne www.socpoist.sk, prípadne prostredníctvom elektronickej adresy podatelna@socpoist.sk. V takomto prípade bude potvrdenie zaslané dôchodcovi na adresu domov do troch dní.

Až 100 eur na opravu zubov či protézy od Vašej zdravotnej poisťovne! Ako na to?

Čítaj tu

Zvýšenie dôchodku na minimálny dôchodok

Čítaj tu

Presná tabuľka zvýšenia dôchodkov 

TABUĽKA

8 najdôležitejších odpovedí o dôchodkoch, ktoré by ste mali vedieť

Čítaj tu

Text: Život seniora

Zdroj: Sociálna poisťovňa – socpoist,
Foto: pixabay.com

Ukázať viac

Váš Život Seniora

Napíšte nám na info@zivotseniora.sk alebo zavolajte na: 0907 723 203. Hľadáme šikovné dopisovateľky a šikovných dopisovateľov. Ozvite sa!

Súvisiace články

Back to top button