Horoskopy

Horoskop na január 2018 (2. časť)

Mesačná predpoveď pre znamenia Váhy, Škorpión, Strelec, Kozorožec, Vodnár a Ryby

Rok 2018 raketovo odštartuje úspechmi v práci a s láskou to bude úplne rovnako. Hneď v jeho začiatku nás čakajú dva významné splny, nehovoriac o úplnom zatmení mesiaca koncom januára. Všetkým nám je jasné, že témy biznis, kariéra a vzťahy naberú rýchly spád a určia trendy na celý rok dopredu. Pozrime sa však na to, čo prinesie horoskop v mesiaci január znameniam Váhy, Škorpión, Strelec, Kozorožec, Vodnár a Ryby.

Váhy

Pre vás začína nový rok upriamením pozornosti na profesionálny život a oblasť kariéry. Koncom roka vás mohli potrápiť finančné problémy či prudké ochladenie vo vzťahoch. Január mohol začať bez väčších predsavzatí či plánov, a v takomto polospánku sa prehupol do svojej druhej polovice. Po 13.tom januári nastane zlom, vaše pracovné nasadenie a nadšenie sa zdvojnásobí. Miestami si budete želať, aby mal deň viac hodín. A v oblasti financií sa vám výrazne polepší. Domáce a rodinné záležitosti sa prihlásia po deviatom januári celkom intenzívne. Vzťah so ženou či matkou bude potrebovať pozornosť a vy, chtiac, nechtiac, budete ho musieť komplexne spracovať – od hnevu, cez smútok, až po celkovú nevyváženosť v ňom. Príliš dlho ste ignorovali „slona v obývačke“. Od polovice mesiaca tak stagnáciu a dusivú atmosféru na domácej pôde vystrieda poriadny vietor. Konečne sa veci vyriešia a vyjasnia. Potlačené pocity nespokojnosti prudko vyplávajú na povrch a prudká môže byť aj výmena názorov. Chce to odvahu. Po búrke zvyčajne zasvieti slnko a vzduch sa stane prekvapivo čistým. Potreba zmeny vám pramení zo srdca a najbližších šesť mesiacov sa pripravte na viaceré zásadné zmeny vo svojom živote. Od renovácie bývania, či sťahovania, cez výmenu partnera, či zamestnania. Až do konca mesiaca zavládne u vás doma konečne harmónia a vy sa dočkáte romantických večerov vo dvojici pri dobrom filme.

Škorpión

Pre škorpiónov práve začalo jedno z najšťastnejších a najúspešnejších období, ktoré ste nezažili dobrých dvanásť rokov. V priebehu celého januára nájdete dostatok motivácie a odvahy uskutočniť všetky smelé plány. Mali by ste sa vážne pripraviť na obrovsky životný posun takmer vo všetkých oblastiach. Bol totiž prebudený váš inštinkt hráča a žiadna hra odteraz nebude dostatočne nebezpečná. Cesta povedie cez správnu komunikáciu so správnymi ľuďmi. Miestami to bude šachová hra, ale kto je lepším stratégom ako vy? Vyhnite sa komunikácii cez správy a všetky dôležité rokovania vybavte zoči voči. Takto máte istotu, že sa vás nikto nepokúsi oklamať. V druhej polovici mesiaca vás čaká rozhovor plný lásky. Minimálne budete vedieť správne vyjadriť svoje pocity, ktoré vo vás driemali už dlhšiu dobu. Po 19. januári zatúžite skôr po domácom prostredí, teplákovej súprave a pokoji. Nedá sa hrať šach, ani byť v strehu, 24 hodín denne. To najdôležitejšie stihnete začiatkom januára, a tak na teplé papuče a oheň v krbe máte právoplatný nárok. Koncom mesiaca vám spoločnosť urobia najmä ženy, či už priateľky alebo partnerky. Ak ste muž, máloktorá odolá vášmu šarmu. Posledné januárové dni prinesú zmenu v kariérnej oblasti, ktorá vás zdvihne z pohovky. Nevadí. To, čo v prvom momente bude vyzerať ako prepad na profesionálne dno, sa zakrátko zmení a v konečnom dôsledku si pracovne polepšíte.

Strelec

Pracujte tvrdo, oddychujte rovnako. Január vám však mnoho odpočinku neprinesie. Hneď od začiatku mesiaca usilovne pracujete, čo sa odzrkadlí na vašom príjme. V tomto mesiaci sa takmer všetko točí okolo peňazí a výnosných obchodov. V prvých týždňoch sa upriami vaša pozornosť na peniaze druhých ľudí, výnosy z obchodov a správne investície. Spoločným menovateľom môže byť tajomstvo. Strážite si svoje kroky a karty držíte pri hrudi. Meníte sa na stratéga. Okrem peňazí zapôsobí osobný magnetizmus strelcov aj v spálni. V druhej polovici mesiaca sa pripravte aj vy na nečakané zmeny, ktoré zasiahnu oblasť podnikania, lásky a detí. Dajte si pozor na nesústredenosť, môžu sa vám podariť husárske prešľapy z nepozornosti. Skoncentrujte sa a všetko si dvakrát skontrolujte. Po 16.tom januári sa obnoví vaša zvyčajná stabilita a nastane úspešné obdobie najmä v pracovnej oblasti. Naplánujte si dôležité obchodné rokovania. Ak sa živíte ako obchodník, podarí sa vám obchod roka, vďaka ktorému sa posuniete o hodný kus dopredu. Nie je však všetko len o práci. Prečo nemáte v dennom režime zahrnuté cvičenie? Futbal či zumba dvakrát do roka sa veru nepočíta a váš jedálniček tiež nie je ukážkový. Porozmýšľajte o tom, začínate výrazne strácať kondíciu. Večné rozprávanie, ako by ste mali začať športovať, vás do formy nedostane.

Januárový horoskop
Horoskopy na január 2018

Kozorožec

Začiatkom mesiaca budete prešľapovať na mieste, až kým konečne nezapnete tlačítko „reštart“. Január je mesiacom, kedy sa vám obnovia sily a znovu objavíte motiváciu pohnúť sa vpred. V poslednej dobe ste nejako vypadli z diania, a tak nastal čas opäť obnoviť sociálne kontakty. Predtým však, začiatkom mesiaca, dôjde k zásadnej zmene v oblasti domova a vzťahov. Výmeny názorov s členmi rodiny povedú k vyjasneniu starých problémov, za ktoré si môžete sami. Nastane bod zlomu a vy konečne zistíte, na čom ste a na čom môžete budúci rok spoľahlivo stavať. Po deviatom januári sa už zameriate výlučne sám na seba – na svoj výzor, správanie, dojem, ktorý vzbudzujete, budete mať chuť na zmenu vizáže či obliekania. Čokoľvek, čo na sebe zmeníte, sa stretne s veľkým nadšením okolia a vyslúžite si mnoho komplimentov. Dokonca vekom výrazne mladnete. V druhej polovici mesiaca nadobudnete vieru vo vlastne sily a všeobecnú obľúbenosť. Až na to, že v domácom prostredí sa opäť vyskytnú búrky. Darmo. Členovia rodiny vám nevidia do hlavy. Prestaňte večne viesť vnútorný monológ a vyjdite so svojimi myšlienkami na svetlo. Všetko sa dá vyriešiť úprimnosťou a správnou komunikáciou. Koncom mesiaca aj tak vyplávajú na povrch všetky tajomstvá, ktoré si tak veľmi strážite. Dobehnúť vás môžu úvery. Riešte všetko v čas. V oblasti financií pocítite nový príliv v poslednej tretine mesiaca, takže všetko sa nakoniec v dobré obráti.

Vodnár

Pre vás bude začiatok roka v znamení koncov a potrebnej samoty. Možno to bolo príliš veľa jedla cez sviatky, možno veľa alkoholu, ale váš zdravotný stav si začiatkom januára vyžiada pokoj. Ak ste prišli o prácu, v januári sa objaví pracovná príležitosť a vy budete mať dostatok chuti a vôle vysúkať si rukávy a začať na novom mieste smerom od nuly k veľkému úspechu. Ostatných čaká po jalovom prvom týždni povýšenie. V každom prípade, úspechy v práci sú zaručené. Obnoví sa stagnujúca komunikácia – čakajte správy, emaily, telefonáty. Dokonca môžete znovu nadviazať spojenie s ľuďmi, na ktorých často myslíte, ale nemáte odvahu ozvať sa ako prví. Verte, tiež na vás myslia. Všetko boľavé je už dávno zabudnuté. V polovici mesiaca sa môžu dostaviť konflikty so súrodencami či susedmi. Určite sa nenechajte vydierať a všetko riešte zdravým sedliackym rozumom. V poslednej tretine mesiaca sa opäť raz stiahnete do seba. Jednoducho, potrebujete oddychovať a byť sám. Teraz je vám dopriatý nejaký čas navyše, aby ste dôkladne popremýšľali nad tým, čo chcete a potrebujete. Ak nestíhate vybaviť všetky záležitosti, jednoducho požiadajte o pomoc. Sami sa zatiaľ venujte tomu, ako by rok 2018 mal vyzerať, keby ste si mohli slobodne vybrať a snažte sa tieto méty dosiahnuť. Zatmením mesiaca v posledný januárový deň totiž začínate nový život, tak nech je podľa vašich predstáv!

Ryby

Rybičky pokračujú na vlne stretnutí s priateľmi, spoločenskými akciami, množstvom emailov, sms správ a telefonátov. Heslom prvých januárových dní je určite kontakt s ľuďmi a neviazaná atmosféra. K tomu sa pridá túžba cestovať, kultúrne sa vyžiť či vzdelávať sa. Do toho! Žiadne obzory nie sú nedosiahnuteľné. Prebudí sa aj oblasť lásky a kreativity. Mnoho z vás má unikátny umelecký talent, podeľte sa oň s priateľmi. Pokiaľ máte niekoho radi už veľmi dlho, povedzte mu to. V prvej polovici mesiaca sa môžete správať chaoticky a nesústredene najmä v práci, vyvarujte sa omylov z nepozornosti. V práci celkovo možno očakávať nečakané zmeny. V druhej polovici mesiaca si dajte pozor na vyššie výdavky. Januárový vietor vymetie totiž vašu peňaženku. Peniaze investujte skôr do stretnutí s priateľmi ako do nákupov vo výpredajoch. Koncom mesiaca pocítite výraznú únavu a chuť stráviť nejaký čas osamote. Niet divu, po takom bujarom spoločenskom mesiaci. Posledný týždeň sa celá vaša pozornosť zameria na prácu, každodenný režim, správne stravovanie a možno sa rozhodnete zaobstarať si domáceho miláčika. Prihlásiť sa môže aj zdravie.

Text: Alena Kytková
Foto: Pixabay.com

Ukázať viac

Alena Kytková

Šéfredaktorka V prípade otázok ma môžete kontaktovať na: info@zivotseniora.sk

Súvisiace články

Pozrite si taktiež
Close
Back to top button