VšeobecnéZdravie

Plní energie do vysokého veku

Koenzým Q10 zmení váš život

Budíte sa unavení, alebo máte pocit, že vám čím ďalej, tým viac chýba energia? Možno trpíte nedostatkom koenzýmu Q10. Ten je totiž priamo zodpovedný za výrobu energie v ľudskom tele. Po 30-tke sa začína jeho produkcia v organizme výrazne znižovať. To je dôvod, prečo sa únava a nižšia odolnosť voči rôznym druhom ochorení pripisuje často zvyšujúcemu sa veku či starnutiu. Pritom je vek len číslo a skutočná vitalita sa ukrýva inde.

Získajte späť životnú silu

Koenzým Q10 je telu vlastná látka podobná vitamínom a nachádza sa priamo v jadre všetkých buniek. Je doslova najlepším palivom na výrobu životnej energie a jeho dostatok v organizme dokáže zabezpečiť jeho zdravé fungovanie na tej najzákladnejšej úrovni. V kozmetickom priemysle je dlhodobo považovaný za top zdroj mladej pleti a je známy v boji proti prejavom starnutia pokožky. Málokto však vie, že táto látka je životne dôležitá a nevyhnutná pre správne fungovanie celého tela. Je priamo zodpovedná za zachovanie zdravia, mladosti, vitality a účinne chráni a posilňuje organizmus do vysokého veku.

Uzdravuje a vitalizuje

Pri jeho nedostatku trpí telo rôznymi ochoreniami. Je unavené, slabé a bez energie. Jeho absencia priamo ohrozuje činnosť srdcového svalu a znižuje obranyschopnosť organizmu. Koenzým Q10 je silný antioxidant, a tak jeho dostatok výrazne posilňuje imunitu, bojuje proti únave, prinavracia životnú silu a energiu, chráni pred tvorbou krvných zrazenín, obnovuje poškodené mozgové bunky po mozgovej mŕtvici a pôsobí ako prevencia onkologických či kardiovaskulárnych ochorení. Môže tiež spomaliť priebeh roztrúsenej sklerózy, potlačiť alergické reakcie či astmu a napomáhať zotaveniu po chirurgických zákrokoch.

Koenzým Q10
Koenzým Q10 vráti stratenú energiu

Vedecky dokázaný účinok

Koenzým Q 10 je malý zázrak. Jeho nevyhnutnosť v organizme a priame spojenie s dlhovekosťou dokázal významný britský biochemik Peter Denis Mitchell, ktorý v roku 1978 získal nobelovú cenu za výskum, v ktorom priamo dokázal princíp a mechanizmus pôsobenia koenzýmu Q10 na energiu buniek a ich životaschopnosť.

Ako užívať koenzým Q10

Odporúčaná denná dávka sa pohybuje v rozmedzí od 30mg – 50 mg . V nižšom veku dokáže telo produkovať dostatočne množstvo koenzýmu Q10. Avšak zvyšujúcim sa vekom sa jeho produkcia výrazne znižuje a prijať potrebné množstvo vitamínu zo stravy je prakticky nemožné. Bezpečným spôsobom, ako zvýšiť jeho objem, sú vitamínové doplnky. Ak sa pýtate na možné predávkovanie, môžete byť pokojní. Koenzýmom Q10 nie je možné sa predávkovať. Avšak jeho dlhodobý nedostatok sa vážne podpisuje na celkovom zdraví. Pozitívne účinky pocítite už v prvých týždňoch užívania, avšak kľúčová je pravidelnosť.

Text: Alena Kytková
Foto: Pixabay.com, 123rf.com

Ukázať viac

Alena Kytková

Šéfredaktorka V prípade otázok ma môžete kontaktovať na: info@zivotseniora.sk

Súvisiace články

Pozrite si taktiež
Close
Back to top button