Zo života

FAŠIANGY- symbol veselosti, zábavy a hodovania

Dôchodcovia z denného centra Bôbar Prievidza oslávili blížiaci sa koniec zimy

Fašiangy na Slovensku boli, a hádam dodnes sú, nielen tou zvláštnou časťou roka, kedy by podľa tradície „malo byť všetko naopak“. Je to i čas stretávania sa, spoločenských posedení a akejsi výzvy. Aby rok, ktorý sa len nedávno začal, bol štedrý a bohatý ako fašiangový čas. Prievidzkí seniori z denného centra Bôbar dodržali starú tradíciu a oslávili obdobie prechodu medzi zimou a jarou pravou fašiangovou zábavou.

Pozvanie prijali vzácni hostia

Jednota dôchodcov Slovenska (JDS-ZO) pripravila v spolupráci s Denným centrom Bôbar v Prievidzi pre svojich členov fašiangový večierok. Konal sa 6. februára 2018 v priestoroch Domu kultúry. Spoločenskú zábavu otvorila pani predsedníčka Božena Rybárová príhovorom, ktorým srdečne privítala všetkých zúčastnených. Pozvanie na našu radosť prijali aj zástupcovia mesta Prievidza – zástupca primátorky Ľuboš Maxina a prednosta Mestského úradu Norbert Turanovič.

Denné centrum Bôbar
Fašiangovú zábavu otvorila prípitkom pani Božena Rybárová

Po ich milých slovách a spoločnom prípitku sa rozprúdila veselá zábava plná radosti, veselosti a tanca. Spevom a hudbou nám večer spríjemňoval pán Šmýkal. Prievidzskí seniori sa rozhodne nedali zahanbiť. Kto mohol a vládal, ten veru tancoval a veselo sa zabával.

Prievidzkí dôchodcovia
Fašiangová zábava seniorov z denného centra Bôbar

Na stoloch nechýbali pravé slovenské šišky, tradičné fašiangové jedlá či pohár dobrého vína. Takto si Bôbari spríjemnili jeden februárový večer a veselo sa rozlúčili so zimou chýliacou sa ku koncu. Stretli sa v hojnom počte, pospomínali na časy minulé a bolo im spolu nesmierne dobre.

Denné centrum Bôbar a fašiangy
Na stoloch nechýbali tradičné fašiangové jedlá

Tohtoročné fašiangové oslavy sú za nami. No už dnes sa prievidzskí seniori tešia na tie budúcoročné.

Text a foto: Ing. Eva Špeťková Bucáková, organizačná referentka JDS ZO 07 a DC Bôbar Prievidza

Ukázať viac

Alena Kytková

Šéfredaktorka V prípade otázok ma môžete kontaktovať na: info@zivotseniora.sk

Súvisiace články

Pozrite si taktiež
Close
Back to top button