HotelyKúpelePobytyPobyty so zľavou a dotácieSeniorske pobytyWellness pobyty

Skvelé seniorské pobyty aj bez štátnej dotácie

Štyri dovolenky pre dôchodcov nad 60 rokov, ktoré sa vám budú páčiť

Pobyty so štátnou účelovou dotáciou majú svoje pravidlá a nie všetci seniori ich spĺňajú. To však neznamená, že by predstavitelia cestovného ruchu nemysleli aj na nich. Na základe množstva otázok, najmä od invalidných dôchodcov, sme urobili malý prieskum a našli pobyty, ktoré nezaťažia príliš rodinný rozpočet, no napriek tomu ponúknu príjemný dovolenkový oddych.

Pobyty pre seniorov majú svoje špecifiká. Najmä však zohľadňujú fyzické a finančné možnosti penzistov, ale aj to, že ľudia od istého veku radi vymenia hlučné miesta s neustálou zábavou za tie pokojnejšie alebo ozdravné. Hotely dbajú tiež na nenáročný prístup do zariadenia a väčšiu ponuku wellness a kúpeľných procedúr. Aj keď slovenský trh zaplavujú lákavé viacdenné rekreácie pre seniorov k maďarským či českým susedom, ich cena po zľave v prepočte na jeden deň obvykle prevyšuje 60, ba aj 70 eur, aj keď vzhľadom na prostredie aj služby celkom oprávnene. Našli sme pre vás porovnateľne zážitky a oddych na Slovensku niekedy aj za menej ako 40 eur na deň. Podmienkou je však vek nad 60 rokov.

Tri dôvody, prečo pestovať ľaliu bielu

Čítaj tu

V hlavnej úlohe Štrbské pleso

Tatranská príroda s klimaticky najčistejším ovzduším podporujúcim najmä liečbu ochorení dýchacích ciest na vás čaká v okolí hotela SOREA Trigan *** , ktorý prešiel v roku 2012 kompletnou rekonštrukciou. Situovaný je priamo pri malom jazere na Novom Štrbskom Plese a v ubytovacom zariadení vám ochotne zapožičajú paličky na preslávený nordic walking, ale pešie objavné výlety do okolitej prírody môžete podnikať určite aj bez nich. Pobyty určené seniorom obsahujú okrem ubytovania aj polpenziu a jeden celodenný vstup do wellness centra – oázy regenerácie a oddychu. Podmienkou je však pobyt v dĺžke štyroch nocí, pričom cena sa pohybuje od 39 eur za noc.

pobyty pre dôchodcov
Tatranské štíty v okolí hotela Sorea Trigan *** na Štrbskom plese

Oddych v Slovenskom raji

Príroda v oblasti mesta Krompachy nadchne každého a splní očakávania a priania aj najnáročnejšiemu návštevníkovi, a to v ktoromkoľvek ročnom období. Vďaka blízkosti turistických chodníkov národného parku Slovenský raj a veľkému množstvu zaujímavých atrakcií v okolí je hotel ideálnym miestom aj pre letné dovolenky. Presne na takomto čarovnom mieste je situovaný hotel Plejsy *** Krompachy, v ktorom sa cena za seniorsky pobyt pre penzistov nad 60 rokov pohybuje od 32,50 eur na deň. Podmienkou sú tradične štyri prenocovania a v cene je zahrnuté ubytovanie s polpenziou, neobmedzený vstup do wellness a dokonca jedna uvítacia káva so zákuskom zdarma.

pobyty pre dôchodcov
Hotel Plejsy *** v Krompachoch v Slovenskom raji

Ako získať potvrdenie pre bezplatné cestovanie vlakom

Čítaj tu

Zelená lagúna na Domaši

Seniorov, ktorí majú v obľube ubytovanie blízko vodných nádrží poteší určite pobyt v štvorhviezdičkovom hoteli Zelená Lagúna ****, ktorý bol otvorený len nedávno – v roku 2016. Nachádza sa na brehu vodnej nádrže Veľká Domaša, v rekreačnej oblasti Dobrá. V okolí strediska vás poteší viacero turistických a cyklistických trás a tiež možnosť vypožičať si loďky, či zažiť vyhliadkovú plavbu na jachte. Augustové pobyty v tomto malebnom prostredí sú už beznádejne vypredané, avšak v ponuke sú seniorske jesenné pobyty, ktorých cena sa pohybuje od 33,17 eur za noc a je v nej zahrnuté ubytovanie s polpenziou, jeden uvítací drink aj kávička, dokonca jedna klasická masáž a neobmedzený vstup do wellness centra. Podmienkou sú opäť štyri noci a vek seniora nad 60 rokov.

Pobyty pre dôchodcov
Ubytovanie v hoteli Zelená Lagúna**** na Domaši

Podunajská nížina a Patince

Aby všetko nebolo len o slovenských horách, ideálnym miestom pre príjemne strávenú seniorsku dovolenku je aj Hotel Patince **** situovaný v Podunajskej nížine. V tejto čarovnej oblasti nájdete množstvo príležitostí na relax, odborníkmi zostavené špeciálne pobyty a hotelové služby na vysokej úrovni. K dispozícií sú najmä jesenné pobyty, ktoré začínajú už od septembra.

pobyty pre dôchodcov
Wellness centrum v Hoteli Patince**** v Podunajskej nížine

Cena za jedno prenocovanie pre seniora nad 60 rokov sa pohybuje v cene od 46,16 eur a je v nej zahrnuté už tradične ubytovanie s polpenziou a neobmedzený vstup do wellness centra a bazénového sveta, avšak hotel si pre našich seniorov pripravil aj množstvo ďalších bonusov ako napríklad celkovú diagnostiku organizmu, termický zábal či uvítací nápoj.

Vieme, prečo si nenechať vybavovanie dôchodku na poslednú chvíľu

Čítaj tu

Text: Alena Kytková
Zdroj: Sorger.sk
Foto: Sorger.sk

Ukázať viac

Alena Kytková

Šéfredaktorka V prípade otázok ma môžete kontaktovať na: info@zivotseniora.sk

Súvisiace články

Back to top button