PobytyPobyty so zľavou a dotácieSeniorske pobyty

Štátny príspevok na dovolenku: Tu sa to naozaj oplatí!

Našli sme pobyt s najbohatším programom či najkrajšou prírodou

Rozdávanie rekreačných poukazov so štátnou účelovou dotáciou pre seniorov je v plnom prúde. Štát vám prispeje na týždňovú dovolenku na Slovensku rovných 50 eur. Počet dotovaných rekondičných pobytov je však aj tento rok obmedzený, je preto dôležité rozhodnúť sa čo najskôr.

Dôchodcovia majú aj tento rok najväčší záujem o kúpeľné pobyty najmä v jarných mesiacoch, keď je aj ich cena priaznivejšia ako počas letnej sezóny. V poradí druhé najvýhodnejšie sú tie počas jesenných mesiacov. Avšak cena za 7-dňový rekreačný pobyt je vskutku priaznivá tak či onak. Najmä ak vezmeme do úvahy mnohokrát bohatý program ponúkaný ubytovacími zariadeniami. Seniori si tak môžu spestriť penziu novými zážitkami, oddychom a spoznať rôzne kúty Slovenska už od 20 eur za deň.

Seniorsky pobyt s najbohatším programom

Krásy severného Spiša vám pomôže objaviť pobyt v Hoteli ** Sorea Ľubovňa (fotogaléria), ktorý ako jeden z mála v rámci dovolenky so štátnou účelovou dotáciou usporadúva poldenné či celodenné výlety za históriou a kultúrou prakticky denne.

dotácia na dovolenku pre seniorov
Dotáciu 50 eur na týždennú dovolenku pre seniorov môžete využiť aj v hoteli Sorea Ľubovňa

Do hotela mikrobusom

Tešiť sa môžete na návštevu Levoče či Červeného kláštora. Počas pochôdzok po Zamagurí na vás čaká aktívny oddych v podobe záujmových športových aktivít. Mnohých iste očaria Pieniny či degustačný výlet za ručne robenou čokoládou či pravou Slovenskou Whisky: „V našom ubytovacom zariadení sa snažíme hosťom seniorom pripraviť čo možno najbohatší program za krásami tunajšieho kraja. Cena za doplnkové výlety sa pohybuje od 4 eur až po 11 eur za návštevu poľského mesta Nowy Targ. Túto sumu platia účastníci najmä za dopravu. Avšak doplnkové služby k dotovanému pobytu ako sú napríklad omša či pravidelná večerná zábava sú samozrejme zahrnuté v základnej cene,“ predstavuje rekondičný pobyt v Hoteli ** Sorea Ľubovňa programová referentka Ema Barlíková a dodáva, že po svojich hostí posielajú na autobusovú a vlakovú stanicu pravidelne hotelový mikrobus.

príspevok na dovolenku pre seniorov
Ubytovanie v hoteli Sorea Ľubovňa

Dobrodružný týždeň plný oddychu, kultúrneho programu a možnosti mnohých výletov sa tak môže začať. Cena za 7 dní a 6 nocí sa pohybuje od 139 eur. Za 23 eur na deň tak môžete čakať výnimočnú starostlivosť, priateľskú atmosféru, plnú penziu a využitie hotelového bazénu, relaxačného perličkového či morského aerosolóveho kúpeľa.

Ako si vybaviť bezplatné cestovanie vlakom?

Čítaj tu

Pre seniorov, ktorí radi oddychujú v prírode

Kto by odolal ponuke na seniorský pobyt v Jánskej doline priamo v lone Národného parku Nízke Tatry? Štátna účelová dotácia 50 eur sa vzťahuje aj na rekondičný pobyt v jednej z najatraktívnejších lokalít rázovitej oblasti slovenského Liptova. V rámci areálu Hotela ** Ďumbier (fotogaléria) sa nachádza jedinečná expozícia miniatúr slovenských kultúrnych pamiatok MINISLOVENSKO, kde je vstup pre hotelových hostí za symbolické 1,00 €. Z vlakovej či autobusovej stanice vás do zariadenia privezie autobus, ktorého zastávka je priamo pred ním.

príspevok na dovolenku pre seniorov
7-dňový rekondičný pobyt so štátnou účelovou dotáciou môžete stráviť aj v Nizkych Tatrách v hoteli Sorea Ďumbier

Počas pobytu v Hoteli ** Ďumbier sa môžete, okrem prekrásnej domovskej prírody, tešiť na letné termálne kúpalisko Termal Raj, prednášku o zdraví a cvičení pre seniorov, hotelový bazén s termálnou vodou v areáli susedného hotela či mnoho fakultatívnych výletov do okolia. Organizátori pre dôchodcov pripravili aj kultúrny program. Pokiaľ nastúpite na rekondičný pobyt do 1. Júna 2019, za cenu 127 eur (približne 21 eur za deň) vás čaká ubytovanie s plnou penziou v očarujúcej časti našej rodnej krajiny.

Top správa: Takto PRESNE získate príspevok na dovolenku pre seniorov

Čítaj tu

Podmienky na získanie štátnej účelovej dotácie

O príspevok od štátu na dovolenku pre seniorov vo výške 50 eur sa môžu uchádzať nepracujúci poberatelia starobného, predčasného starobného či výsluhového dôchodku. Potrebujete len potvrdenie zo Sociálnej poisťovne o jeho poberaní, ktorým sa pri nástupe na rekondičný pobyt preukážete priamo na hotelovej recepcii.

Viac informácií o uvedených pobytoch nájdete TU. Tento článok nie je reklamný. Slúži pre inšpiráciu.

Koho sa týkajú zmeny dôchodkového veku od roku 2019?

Čítaj tu

Text: Alena Kytková
Foto: 123rf.com, Sorea Ľubovňa, Sorea Ďumbier

Ukázať viac

Alena Kytková

Šéfredaktorka V prípade otázok ma môžete kontaktovať na: info@zivotseniora.sk

Súvisiace články

Back to top button