Zo života

Život Bôbarov vôbec nie je nudný

Dôchodcovia z Prievidze vycestovali aj do Budapešti

Seniori z denného centra Bôbar Prievidza žijú aktívnym životom. V druhej polovici roka 2017 sme sa zúčastnili na mnohých akciách.

Prievidzské hody

Nezabudnuteľné pre nás zostanú Prievidzské hody, s hudbou a tancom, s hojnou účasťou členov centra. Organizovali sme si to sami v záhrade denného centra a potešili sme sa aj vzácnej návšteve z vedenia mesta, vrátane primátorky Prievidze Kataríny Macháčkovej. Boli sme radi, že vo svojom nabitom programe si  našla miestečko aj pre nás. No tešia nás aj akcie v Regionálnom kultúrnom centre – zaujímajú nás vernisáže regionálnych umelcov alebo hudobné štvrtky. V Hornonitrianskej knižnici sme boli na besede so spisovateľom, na akcii Knižné hody 2017 s ilustrátorom a grafikom, ktorý si pre seniorov pripravil školu kreslenia plnú smiechu a humoru. V Art pointe sme zas boli na divadelnom predstavení.

Výlet k slovenskému moru

Pripravili sme si aj celodenný výlet k nášmu “slovenskému moru“ do Podhájskej. Vody unikátneho zloženia sme si užívali v miestnom wellness centre, niektorí z nás sa odhodlali aj na Rímske kúpele.

Očarujúca Budapešť

Za históriou a kultúrou sme sa vybrali na dvojdňový zájazd do Maďarska. Navštívili sme množstvo zaujímavých miest ako Višehrad, mestečko Szentendré, s múzeami a množstvom atrakcií pre turistov, boli sme v skanzene ľudovej architektúry. V Budapešti sme navštívili Margitin ostrov s nádhernými záhradami (Ružová záhrada má 2500 kríkov ruží, Botanická záhrada) a úžasnou “spievajúcou“ fontánou, krásnym divadlom pre turistov. Viezli sme sa v časti Buda historickou pozemnou lanovkou Budavári Sikló, navštívili sme Hradný vrch s historickými stavbami a úchvatným pohľadom na Dunaj a celú Pešť.

Prievidzskí dôchodci v Budapešti
Prehliadka mesta pozemnou lanovkou

Za množstvo pekných akcií vďačia členovia denného centra Bôbar svojmu výboru i organizačným referentkám, ktoré stále hľadajú nové aktivity, aby spríjemnili život svojim členom, dôchodcom.

Text: Eva Špeťková Bucáková (organizačná referentka DC Bôbar)
Foto: Jaroslav Franc

Ukázať viac

Alena Kytková

Šéfredaktorka V prípade otázok ma môžete kontaktovať na: info@zivotseniora.sk

Súvisiace články

Pozrite si taktiež
Close
Back to top button