Zo života

V Dolnej Marikovej oslávili sviatok MDŽ s radosťou

Na Medzinárodný deň žien slovenskí seniori nezabúdajú

Sviatok MDŽ, posledné dve desaťročia zaznávaný a často označovaný za „komunistický“, vyhlásila nemecká bojovníčka za práva žien, novinárka a učiteľka Klára Zetkinová. Vo svete sa oslavuje už neuveriteľných 109 rokov. Inak tomu nie je ani v obci Dolná Mariková, kde aj tento rok prebehlo príjemné posedenie pri príležitosti sviatku oslavy všetkých žien.

Na prvej Medzinárodnej ženskej konferencii Druhej internacionály v roku 1910 v Kodani presadila Medzinárodný deň žien. Vtedy nebol dátum ešte určený, prvý raz bol zorganizovaný až 8. marca 1911. Odvtedy si ho každoročne pripomíname a uctíme si nielen matky, ale každú ženu.

Posedenie plné spomienok na časy minulé

V Jednote dôchodcov v Dolnej Marikovej si tento sviatok pripomíname každoročne spoločným stretnutím. Najväčšiu zásluhu na ňom má niekoľko iniciatívnych členov, ktorí vždy pripravia skvelé pohostenie, dodajú dobrú náladu a navrhujú ďalšie činnosti. Zúčastňujú sa rôznych akcií, poriadaných Obecným úradom, ale aj inými organizáciami v obci.

Koncom marca oslávi narodeniny aj Michal Dočolomanský

Čítaj tu

Tento rok sa nás zišlo pri príležitosti MDŽ takmer 50. Každá žena dostala tradičný karafiát od mužských členov a ružu od starostu obce.

Panovala vynikajúca atmosféra, všetci sme sa najedli (niektorí aj napili, ale nikto to s alkoholom neprehnal). Poznáme sa navzájom takmer všetci, s komunikáciou teda nikto problém nemal.

Vzájomne sme spomínali na roky, kedy všetky podniky organizovali pri tejto príležitosti rôzne posedenia a oslavy. Porozprávali sme si z toho obdobia rôzne perličky, zasmiali sme sa a čo je hlavné, nikto nebol sám.

Štefan Kvietik: „Odišiel som v pravý čas“

Čítaj tu

Naplánovali sme si tiež budúcu návštevu Rožnova pod Radhoštěm, s ktorým udržiava JD v našom okrese družbu – „malý pohraničný styk“, pravidelné spoločné wellnessy a ďalšie aktivity.

Je úžasné, keď dôchodcovia nesedia doma, ale sa stretávajú a aktívne zapájajú do diania v obci.

Kľukaté cestičky života Ladislava Chudíka

Čítaj tu

Text: Ľubka Jenčíková
Foto: Freepik.com, Ľubka Jenčíková

Ukázať viac

Súvisiace články

Pozrite si taktiež
Close
Back to top button