HotelyKúpelePobytyPobyty so zľavou a dotácieSeniorske pobytyWellness pobyty

Wellness = súčasť zdravého životného štýlu

Po čom človek túži

Je všeobecne známe, že hoci wellness nelieči, patrí mu významné miesto v podpore zdravia a v prevencii chorôb. Domnievam sa, že také „hýčkanie“, po akom človek často túži, nevyjde z módy. Naopak, čím ďalej, tým viac si ľudia uvedomujú hodnotu zdravia a investujú do prevencie.

Podľa WHO za veľa našich zdravotných problémov môže stres. Liečba, zameraná na prevenciu a uvoľnenie, má prednosť. Predpokladám, že postoje k mojim myšlienkam môžu byť rôzne. Zrejme sa nájde niekto, kto mi bude oponovať tým, že nemá dosť voľných finančných prostriedkov alebo ich nehodlá investovať do „hýčkania“. Nezabúdajme však: „Koho neuzdravia lieky, toho uzdraví príroda,“ Hippokrates.

Minerálne vody, a voda vôbec, je vzácny dar prírody. Veľká časť wellness a spa programov sa zameriava na revitalizáciu zdravia. Skôr, ako sa rozhodneme do zdravia investovať, mali by sme sa poradiť so svojim lekárom najmä v prípade, ak máme zdravotné obmedzenia, prípadne určité obmedzenia vyplývajúce z veku.

Vybavte si aj vy pobyt so štátnou účelovou dotáciou

Čítaj tu

Medical wellness, medical spa

Ak má niekto zdravotné obmedzenia, je dobré vyhľadať práve takéto zariadenia. Pobyty začínajú vstupným odborným vyšetrením a konzultáciou s lekárom. Ten klientovi odporučí konkrétne procedúry, ich počet, stravu, pitný režim v podobe minerálnej liečivej vody, prípadne bylinkové čaje. Stanovisko si však môžeme vyžiadať aj vopred od svojho ošetrujúceho lekára.

Wellness služby dnes poskytujú takmer všetky kúpele a lepšie vybavené hotely. Jednými z nich je aj sieť hotelov SOREA, o čom hovorí ocenie Business Superbrands  za ostatné tri roky po sebe.

Osobne som navštívila Hotel SOREA TITRIS, kde som vstup do wellness  absolvovala, ako VIP klient. Odmena za moje aktivity pre portál Život seniora, ktorú som s vďakou prijala. Tento hotel je ocenený navyše certifikátom „Zariadenie priateľské k deťom a rodinám“.

štátna účelová dotácia
Aj takáto krásna vyhliadka na vás čaká vo wellness a spa hoteli Titris v Tatranskej Lomnici

Hotel sa nachádza v tichom prostredí neďaleko centra Tatranská Lomnica. V blízkosti nájdete Botanickú záhradu TANAPU s expozíciou tatranskej prírody a Múzeum Tatranského národného parku.

Tri dôvody, pre ktoré poisťovňa neschváli návrh na kúpele

Čítaj tu

Predmetom môjho záujmu v tomto novembrovom čase bol Aqua Relax – vodný  a saunový svet. S priateľkou Lýdiou sme si užili rekreačný bazén, vodné masážne trysky, vodné chrliče – masáž hornej časti chrbtice a tri druhy sauny.  Bonusom našej návštevy bola krásna jesenná tatranská príroda.

Vedela by som si predstaviť v Hoteli SOREA TITRIS i týždenný  pobyt. Spokojnosť so službami evokovala vo mne túžbu rezervovať si senior pobyt pre budúci rok. Verím, že sa tam vrátim. A pokiaľ aj vy zvažujte, kam budúci rok vyrazíte, trebárs aj vďaka nenávratnému príspevku na rekreáciu pre seniorov, tak je to určite skvelý tip.

Ako si vybaviť liečenie + zoznam diagnóz

Čítaj tu

„Voda je krv matky zeme. Tráva a stromy sú jej vlasy.“ Spomeňme ti na toto indiánske príslovie a užívajme si dary prírody. Prijmime wellness ako  súčasť nášho životného štýlu.

Text: Anna Čunderlíková
Foto: Anna Čunderlíková

Ukázať viac

Súvisiace články

Back to top button