Zo života

Šťastie nehľadajme, šťastie si vytvárajme

Pokoj v duši

Nehľadajme šťastie tam, kde sme ho stratili, ani ho nehľadajme vo vonkajšom svete. Nepozerajme späť, tam sme to už videli. Vytvorme si nové miesto, postupujme krok po kroku. Získavajme pokoj v duši.

Ako hľadať pokoj v duši? Náš pokoj by mal byť tichší, ako pokoj okolitého sveta. Rozpamätať sa na to, čo sme pekné prežili. Pospomínať na všetko pekné. Krok po kroku sa odpútať od toho, s čím sme nespokojní. Moja priateľka hovorí, že si už niekoľko rokov, hneď od prvého dňa v roku, začne na lístočky zapisovať krásne momenty zo svojho života. Lístok vhodí do „osudia“ a na konci roka lístočky po jednom vyberá a spomína. Sama je prekvapená, čo všetko pekné jej život doniesol, na čo v hlučnom dave takmer zabudla.

Čo nemám, asi nepotrebujem

Uvedomme si, čo všetko máme, napríklad harmonickú rodinu, relatívne zdravie, povolanie, ktoré je našim poslaním. Oceňme to, čo máme! Nenechajme sa ovplyvňovať plytkým TV programom a reklamami. Pre zachovanie pokoja je dôležité, odpútať sa od nepotrebných impulzov súčasného materiálneho sveta. Položme si otázku, či to vôbec potrebujeme. Hľadajme však to, čo nás napĺňa.

Ako získať potvrdenie o dôchodku na bezplatné cestovanie vlakom

Čítaj tu

Žijeme svoj život tu a teraz?

Nie je to fráza, to je fakt. Pokojný život v prítomnosti je predpokladom pokojného života v budúcnosti. Poznám ľudí, ktorí nie sú spokojní s tým, čo majú dnes. A pritom majú veľký „poklad“, ktorý iným chýba. Nezabúdajme, že spokojnosť prichádza z nášho vnútra. Oceňme a vážme si, čo máme!

šťastný senior
Pokojný život v prítomnosti je predpokladom pokojného života v budúcnosti.

Nenosme so sebou staré bolesti a traumy

Je nesmierne dôležité, aby sme dokázali zo svojho života odstrániť tie momenty, ktoré nám spôsobujú vnútorné napätie. Ak ich neovládneme, stávajú sa pre nás časovanou bombou. Nedovoľme, aby nás zožierala žiarlivosť, hnev, závisť, krivda či bezmocnosť. Naučme sa s negatívnymi emóciami pracovať, až potom nastúpime na cestu  vnútorného pokoja.

Nevytvárajme o sebe nereálne obrazy

Rovnako je nebezpečné, ak sa chceme pred ľuďmi ukázať v inom svetle, než akí v skutočnosti sme. Žiaľ pretvárka sa stáva v dnešnom svete „IN“.  A vnútorný konflikt je na svete. Buďme sami sebou!

Láska a vzájomná úcta naprieč generáciami

Čítaj tu

Nebojme sa zmeny

Nebojme sa zaujať nové postoje. Nebojme sa zmeny. Hľadajme tie postoje, ktoré nás podporujú žiť v pokoji. Iba tak sa môžeme vydať na cestu hľadania pokoja.

Učme sa od šťastných ľudí

Šťastní ľudia vedia, čo im dáva pozitívnu energiu. Pestujú vzťahy iba s ľuďmi, s ktorými je im dobre. Svoje pocity a potreby komunikujú úprimne. Sú k sebe láskaví a prijímajú sa takí, akí sú.

Takto pôjdu do dôchodku ročníky 1958, 1959 a 1960

Čítaj tu

Na záver motivačný citát:

„Byť sám sebou vo svete, ktorý sa neprestajne snaží urobiť ťa niekym iným, je veľký úspech.“ Emerson

Text: Anna Čunderlíková
Foto: Freepik.com

Ukázať viac

Súvisiace články

Pozrite si taktiež
Close
Back to top button